Brangus eksperimentas – 300 litų baudą už 8,90 Lt vertės cigarečių pakelį

Biržų rajono apylinkės teismas išnagrinėjęs devyniolikmečio Biržų rajono gyventojo administracinio teisės pažeidimo bylą, paskyrė 300 litų baudą dėl smulkiojo svetimo turto vagystės iš parduotuvės.

2011 metų gruodžio mėnesį, antrąją šv. Kalėdų dieną, jaunuolis iš Biržuose esančios parduotuvės lentynos pavogė rūkalų – 8,90 Lt vertės cigarečių pakelį „Marlboro“ ir išėjo pro kasas nesumokėjęs.

Policijos pareigūnai, nustatę šį administracinį teisės pažeidimą padariusį asmenį, jam surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Policininkams vaikinas paaiškino, kad cigaretes iš parduotuvės pavogė, nes norėjęs sužinoti, ar gerai dirba parduotuvės apsaugos sistemos.

Teismas išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui nedalyvaujant, nes jaunuolis vengė atvykti į bylos nagrinėjimą. Skirdamas nuobaudą teismas vaikino elgesyje nustatęs atsakomybę lengvinančią aplinkybę – prisipažino ir nuoširdžiai gailėjosi bei sunkinančią aplinkybę – vagystę įvykdė būdamas neblaivus (nustatytas 1,43 promilių girtumas), atsižvelgė ir į padaryto pažeidimo pobūdį, jo padarymo aplinkybes, vagystės padarymo motyvus. Be to buvo atsižvelgta, kad jaunuolis nedirbantis, nė karto nebaustas administracine tvarka dėl smulkiojo svetimo turto pagrobimo, taip pat į pagrobtos prekės vertę bei kad ji buvo grąžinta ir paskirta bauda.

Už smulkiojo svetimo turto, jeigu pagrobtojo turto vertė neviršija 1 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio sumos, pagrobimą vagystės, sukčiavimo, pasisavinimo arba iššvaistymo būdu, pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 50 straipsnį, numatyta bauda nuo 300 iki 700 litų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų.

Taip vaikinas įsitikino, kad parduotuvės apsaugos sistema veikia gerai, deja, šis eksperimentas per brangus bedarbiui.

Šis Biržų rajono apylinkės teismo nutarimas yra įsiteisėjęs.

kriminalai.com

šaltinis: Biržų r. AT info.

Posted Under
Be kategorijos