Brangias prekes su netikromis mokėjimo kortelėmis įsigydavę bendrininkai atsiskaitys grynais

Už brangias, kelių tūkstančių litų vertės prekes netikromis mokėjimo kortelėmis atsiskaitydavę du bendrininkai sulaukė teismo baudžiamuoju įsakymu paskirtų prokuroro siūlytų bausmių – panevėžiečiui A.L. teks mokėti 13 tūkstančių litų, pasvaliečiui K.V. – 5 tūkstančių 70 litų baudas, valstybės naudai konfiskuotas nusikalstamu būdu įgytas turtas – kratų metu rasta buitinė technika, nusikaltimui naudotos mokėjimo kortelės, jų gaminimo įranga, taip pat nusikalstamos veikos rezultatas – beveik 100 tūkstančių litų už įgytas ir parduotas kitas prekes.

Pasvalio rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Manto Jurkėno perduotoje teismui nusikaltimų finansų sistemai baudžiamojoje byloje su pareiškimu užbaigti procesą baudžiamuoju įsakymu du bendrininkai – 39 metų panevėžietis A.L. ir 24 metų pasvalietis K.V. buvo kaltinami neteisėtu elektroninių mokėjimo instrumentų duomenų gavimu, mokėjimo priemonių gaminimu ir klastojimu, taip pat įrangos, skirtos mokėjimo instrumentams gaminti įgijimu ir mokėjimo priemonių panaudojimu.

Kelerius metus brangias, kelis tūkstančius litų kainuojančias prekes – televizorius, šaldytuvus kompiuterinę ir vaizdo techniką, fotoaparatus, filmavimo kameras pirkdavę bendrininkai atsiskaitydavo netikromis mokėjimo kortelėmis.

Jie neteisėtai įgydavo užsienio piliečių elektroninių mokėjimo instrumentų duomenis, panaudodami specialią įrangą perkeldavo į netikrus mokėjimo instrumentus, vėliau tuos instrumentus panaudodavo įvairiai buitinei ir kompiuterinei technikai įsigyti.

„Šioje byloje ištirti nusikaltimai parodė, kad mūsų krašte nusikalstamumas įgyja intelektualios patirties – informacinių technologijų plitimu ir ekspansija į įvairias gyvenimo sritis netrunka pasinaudoti ir nusikalstamo pasaulio atstovai. Sudėtingas ir dar retas krašto teisinėje praktikoje su informacinių technologijų panaudojimu susijęs ikiteisminis tyrimas ir jo organizavimas pareikalavo specialių žinių ir kvalifikacijos, nusikalstamos veikos atskleidimui buvo panaudotos įvairios techninės priemonės“,- teigia ikiteisminį tyrimą organizavęs ir jam vadovavęs Pasvalio rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Mantas Jurkėnas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariato tyrėja Gitana Andžienė, tyrimą organizavo, kontroliavo ir jam vadovavo Pasvalio rajono apylinkės prokuroras Mantas Jurkėnas.

Už netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis baudžiama bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų; už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos