Bendruomenės pareigūno edukacinį žodį netikėtai iliustravo gyvenimo realija

svaigalaiBendruomenės pareigūno edukacinį žodį netikėtai iliustravo gyvenimo realija

Vienoje Šiaulių mokymo įstaigoje prevencinę priemonę dėl svaigalų vartojimo vykdžiusių Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato bendruomenės pareigūnų edukacinius žodžius čia pat netikėtai patvirtino gyvenimo realija, virtusi į ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.

Gruodžio 2 d. į mokymo įstaigą pareigūnai atvyko kartu su kinologų būrio specialistais. Kaip jau įprasta, pokalbio metu studentai buvo supažindinti su narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo pasekmėmis bei atsakomybe. Antroje susitikimo dalyje visada būdavo surengiama atrakcija, pademonstruojant jaunuoliams, kaip policijos pagalbininkai – keturkojai, lengvai aptinka net ir labiausia paslėptus kvaišalus. Narkotinių medžiagų kvapo prisigėrusi medžiaginė skiautė būdavo paslepiama kurio nors salėje esančio moksleivio kuprinėje, o šunelis jį operatyviai surasdavo.

Šįkart kvaišalų paieškos parodomasis reginys buvo surengtas ne salėje, kur vyko susitikimas, o mokymo įstaigos patalpose.  Kinologas su savo augintiniu surengė ekskursiją per klases. Ir pareigūnui buvo staigmena, kai šuns reakciją į narkotines medžiagas pamatė visai ne ten, kur buvo paslėptas kvaišalų kvapo mėginys. Vienoje klasėje tarnybinis šuo, atsiguldamas prie juodos kuprinės, nurodė, kad joje gali būti psichotropinių medžiagų. 18-metis kuprinės savininkas pareigūnams leido ją apžiūrėti. Krepšyje buvo rastas paketėlis su neaiškios medžiagos likučiais. Kinologams iš karto kilo įtarimas, kad tai gali būti psichotropinės medžiagos pėdsakai.

Klasėje buvę ir šį įvykį stebėję bendramoksliai tokią žinią priėmė nuščiuvę. Jų draugas buvo išvestas iš klasės. Vaikino gyvenamojoje vietoje atlikta krata, kurios metu rasta metalinė dėžutė, o joje –  taip pat, įtariama, narkotinių-psichotropinių medžiagų likučiai ir pusantros tabletės, kurios galimai taip pat kvaišalai.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šis įvykis, jaunuoliui ir jo bendramoksliams tapo realija, padedančia susivokti, kad svaiginimasis narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis bei jų platinimas nėra nekaltas žaidimas, į kurį iš smalsumo įsitraukia vis daugiau jaunuolių. Tai – nusikaltimas, už kurį tenka atsakyti pagal Baudžiamojo kodekso numatytas sankcijas.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *