Bendradarbiaus keturių šalių pasieniečių mokytojai

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos pasieniečių mokymo įstaigų vadovai pasirašė bendradarbiavimo planus 2012 metams. Antradienį ir trečiadienį Latvijos valstybės sienos apsaugos koledže Rezeknėje vyko susitikimas, skirtas aptarti mokymo aktualijas ir bendradarbiavimą tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos pasienio mokymo įstaigų.

VSAT Pasieniečių mokyklai jame atstovavo jos viršininkas Vytautas Strolia ir Mokymo organizavimo skyriaus viršininkas Giedrius Geniušas.

Keturių šalių mokymo įstaigų atstovai diskutavo apie pasikeitimus ir naujoves mokyme, dalijosi įvairiapuse patirtimi. Mokymo įstaigų vadovai pasirašė ir bendradarbiavimo planus 2012 metams.

Be to, apsilankymo Latvijos pasieniečių Aviacijos valdyboje metu buvo susipažinta su jos veikla, struktūra, turimomis sienos apsaugos techninėmis priemonėmis bei sienos stebėjimo būdais. Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnybos centrinėje įstaigoje susitikimo dalyviai buvo supažindinti su jos darbu, čia taip pat aptartos mokymo aktualijos.

Pasieniečių mokykla yra pasirašiusi sutartis ir aktyviai bendradarbiauja su Latvijos valstybės sienos apsaugos koledžu Rezeknėje, Lenkijos pasienio apsaugos mokymo centru Kenščyne, Estijos vidaus saugumo akademijos Policijos ir sienos apsaugos koledžu Murastėje.

2012 m. Pasieniečių mokykla kartu su užsienio partneriais įgyvendins šias priemones:

  • rugsėjį–spalį organizuos Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos profesinių dalykų mokytojų seminarą sienos kontrolės veiklos organizavimo prie Europos Sąjungos išorės sienų tematika;
  • rugsėjį–spalį organizuos Lietuvos, Estijos ir Lenkijos anglų ir rusų kalbų mokytojų seminarą;
  • mokyklos pedagogai dalyvaus gegužę Latvijoje 20-ųjų jos valstybės sienos apsaugos koledžo įkūrimo metinių proga vyksiančioje IV-oje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Pasieniečių profesinio mokymo inovacijos“;
  • mokyklos pedagogai dalyvaus lapkritį vyksiančioje kasmetinėje konferencijoje „Vidaus saugumas ir teisėsauga“;
  • mokyklos pedagogai dalyvaus gegužę Estijoje vyksiančiame seminare „Susitikimų kalba – B2 lygio mokymas“;
  • mokyklos vadovybė dalyvaus Estijos ir Latvijos mokymo įstaigų 20-osioms įkūrimo metinėms skirtuose renginiuose.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Pasieniečių mokyklos inf.

Posted Under
Be kategorijos