Bėglį sustabdė tik lūžęs automobilio pusašis

Neblaivus Tauragės rajono gyventojas, sprukęs nuo policijos pareigūnų automobiliu, kurį norėdami sustabdyti patruliai buvo priversti panaudoti ginklą, rizikavo ne tik savo, bet ir dar keturių kartu važiavusių žmonių gyvybe. Beje, vienas jų buvo net ne šios kompanijos narys, o tik pavėžėti paimtas pakeleivis. Po vesterno vertų išgyvenimų vaikinas negalėjo atsipeikėti ir, bandydamas nusiraminti, godžiai traukė cigaretės dūmą.

Kovo 12-osios ankstų rytą Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro patrulių, dirbusių Šiaulių rajone, Aukštelkėje, dėmesį atkreipė link Šiaulių važiuojantis automobilis „Opel Vectra“. Į pareigūnų gestą, reikalaujantį sustoti, vairuotojas nesureagavo ir nuvažiavo toliau. Šis nestojimas tik patvirtino negerus pareigūnų įtarimus, tad jie akimirksniu sušoko į tarnybinį automobilį ir bėglį nusivijo Šiaulių aplinkkeliu. Iš jo bėglys pasuko žvyrkeliu link Dainos kaimo. Kolegos, radijo ryšio priemonėmis išgirdę, kad yra persekiojamas sustoti vengęs automobilis, ir numatę galimus jo važiavimo kelius, suskubo į pagalbą. Savo tarnybiniu automobiliu du patruliai užtvėrė kelio važiuojamąją dalį ir patys atsistojo šalia iš abiejų pusių. Priartėjęs „Opel Vectra“ stabtelėjo ir pareigūnai jau vylėsi, kad vairuotojas sustos, tačiau staiga automobilis šoktelėjo į priekį ir pasuko tiesiai link vieno patrulio, po to metėsi link kito. Pastarasis, spėjęs atšokti į šalį, į automobilio padangas paleido porą šūvių, jo kolega – vieną. Tačiau bėglys nesustojo ir tuščiomis padangomis, važiuodamas ratlankiais, vis riedėjo pirmyn. Netoli buvusios „Nuklono“ gamyklos, kur „Opel Vectra“ kelią užblokavo dar vienas pareigūnų ekipažas, lūžo sprunkančio automobilio pusašis ir jo ekipažas buvo iškrapštytas lauk.

22 metų vairuotojas iš Tauragės rajono, Batakių kaimo, P. V. ir jo kompanija buvo nusiteikusi agresyviai. Vairuotojas iš pradžių girtumą pasitikrinti atsisakė. Tik po trijų valandų viešnagės policijos komisariate jis sutiko atlikti šią procedūrą. Net ir po tokio laikotarpio jam buvo nustatytas vidutinis – 2,13 prom. – girtumas. Kiti keleiviai buvo blaivesni: 19-mečiui A. S. nustatytas 1,49 prom. girtumas, jo bendraamžiui N. R. – 0,35 prom., o kartu važiavusiai 24 metų merginai E. B. alkotesteris parodė 0,07 prom.

Už tai, kad, vairuodamas automobilį, nepakluso teisėtam uniformuoto policijos pareigūno reikalavimui sustoti, vengė neblaivumo patikrinimo, nepateikė vairuotojo pažymėjimo ir automobilio registracijos liudijimo, P. V. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Jam gresia keliatūkstantinė bauda arba areštas ir teisės vairuoti atėmimas keleriems metams.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos