Baltarusis žvejys laimikio dairėsi Lietuvos teritorijoje

pasieniečiaiAnt Drūkšių ežero ledo pasieniečiai išbaidė poledinės žūklės mėgėją baltarusį, nusprendusį laimę išmėginti Lietuvos teritorijoje. VSAT pareigūnus išvydęs žvejys pabėgo į Baltarusiją, tačiau buvo sulaikytas šios šalies pasieniečių.

Trečiadienį savo atsakomybės ruože Ignalinos rajone patruliavę VSAT Ignalinos rinktinės Puškų užkardos pasieniečiai ant Drūkšių ežero ledo pastebėjo iš Baltarusijos pusės atėjusį asmenį. Jis lede gręžė eketes ir ketino žvejoti skrituliais, prie kurių kaip masalas kabinamos gyvos žuvelės. Tokiais žvejybos įrankiais dažniausiai gaudomos lydekos. Šiuo metu jų žūklė gyvais masalais Lietuvoje iki balandžio 20 d. draudžiama.

Eketes gręžęs žvejys taip pat pastebėjo iš tolėlėiau ledu besiartinančius pasieniečius. Nešinas savo žūklės įrankiais, skubiai jis pasišalino į Baltarusijos teritoriją.

Apie pažeidėją Puškų užkardos pareigūnai pranešė kaimyninės šalies kolegoms, Polocko pasienio būrio pasieniečiams. Šie vėliau informavo savo pusėje sulaikę minėtą vyrą.

Įvykio vietą apžiūrėję Puškų užkardos pasieniečiai nustatė, kad žvejys į Lietuvą buvo įžengęs apie 25 metrus ir spėjo išgręžti keturias eketes. Jis nepaisė ežere pastatytų specialių plūdurų, kurie žymi Lietuvos ir Baltarusijos sieną.

VSAT Ignalinos rinktinės pasieniečiai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl valstybės sienos pažeidimo. Vyrą turėtų bausti savo šalyje jį sulaikę Baltarusijos pareigūnai.

Pasak Puškų užkardos pasieniečių, poledinės žūklės entuziastų ant Drūkšių ežero ledo ypač padaugėjo, kai naktimis ėmė stipriau šalti ir sutvirtėjo ledas. Padaugėjo ir į pasieniečius besikreipiančių žvejų, kurie prieš vykdami į pasienio vidaus vandenis privalo gauti VSAT leidimą.

Nemaža dalis žūklautojų turi ilgalaikius leidimus, todėl jiems papildomų rūpesčių nekyla. Puškų užkardos pareigūnai poledinės žūklės sezono įkarštyje per dieną išduoda 10-20 naujų leidimų iš tolesnių šalies vietovių atvykstantiems žvejams.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *