Baltarusijoje įkliuvę Lietuvos piliečiai, įtariama, planavo gabenti kontrabandines cigaretes

Nuotr. iš VSAT archyvo

Operatyviai pasikeitę informacija Lietuvos ir Baltarusijos pasieniečiai sulaikė kontrabandinių rūkalų krovinį. Baltarusijoje įkliuvo ir du įtariamieji, Lietuvos piliečiai.

Aptikę šviežius per sieną vedančius pėdsakus ir 3 dėžes cigarečių, trečiadienio naktį Gintaro Žagunio užkardos pareigūnai apie tai iškart informavo kolegas Baltarusijoje. Šie savo pusėje sulaikė du Lietuvos piliečius ir 25 dėžes rūkalų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės G. Žagunio užkardos pasieniečiai patruliavimo metu netoli Šalčininkų rajono Kurmelionių kaimo aptiko per sieną į Baltarusiją ir atgal vedančius šviežutėlius pėdsakus. Čia pat, maždaug už 50 metrų nuo sienos linijos, VSAT pareigūnai rado ir 3 dėžes cigarečių – 1000 pakelių „Fest“ ir 500 pakelių „Minsk Super Slims“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Apie šį įvykį iškart buvo informuoti Baltarusijos Smorgonių grupės pasieniečiai. Šie veikė staigiai – vėliau VSAT pareigūnai sužinojo, kad už kelių šimtų metrų nuo sienos, netoli Ašmenos rajono Nartūnų kaimo, baltarusiai aptiko 25 dėžes cigarečių, iš viso 12 500 pakelių. Smorgonių pasieniečiai taip pat pranešė, kad šalia rūkalų sulaikė ir du Lietuvos piliečius. Jų pasuose nebuvo žymų apie teisėtą sienos kirtimą.

Įtariama, kad šie asmenys galėjo neteisėtai kirsti sieną į Baltarusiją ir iš ten atgabenti G. Žagunio užkardos pasieniečių aptiktas 3 dėžes cigarečių. Gali būti, kad pabaidyti Lietuvos pareigūnų pažeidėjai perbėgo į Baltarusiją prie planuoto į Lietuvą gabenti rūkalų krovinio.

Baltarusijos pasieniečiai pranešė, kad kol kas Lietuvos piliečiai sulaikyti 3 paroms. Kaimyninės šalies pareigūnai atlieka šio įvykio tyrimą.

VSAT Vilniaus rinktinėje taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto sienos perėjimo.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos