Balandžio pabaiga ir gegužė –pats pavojingiausias laikotarpis dviratininkams

Atšilus orams, daugelis automobilį iškeičia į kitas transporto priemones. Vieni sėda ant motociklų, kiti – ant mopedų, bet dauguma renkasi pačią populiariausią transporto priemonę – dviratį. Balandžio pabaiga ir gegužė – pats pavojingiausias laikotarpis šios kategorijos eismo dalyviams. Pagrindinė pavojingumo problema – dviratininkai ir vairuotojai gatvėse ir keliuose tiesiog nepastebi vieni kitų. Per žiemą vairuotojai atpranta keliuose matyti dviratininkus, o dviratininkai po žiemos būna praradę vairavimo įgūdžius ir atsargumą.

Dviratis suteikia daug įdomių galimybių įvairaus amžiaus žmonėms. Vaikams ir jaunimui dviratis suteikia savarankiško judėjimo laisvę ir paįvairina jų veiklos galimybes. Nesilaikydamas Kelių eismo taisyklių, dviratininkas rizikuoja ne tik tuo, kad jam gali tekti mokėti baudą – jis kelia pavojų savo ir kitų eismo dalyvių gyvybei ir sveikatai.

Primename, kad dviratis turi turėti tvarkingą stabdį ir garso signalą. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų, priekyje – baltos spalvos atšvaitas. Važiuojant keliu tamsiu paros metu, arba, esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus. Važiuoti dviračiu leidžiama tik dviračių takais, o kur jų nėra – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu pagal eismo kryptį. Kai dviračių tako nėra, o kelkraštis netinkamas, leidžiama važiuoti viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto. Važiuodamas kelkraščiu, dviračio vairuotojas neturi trukdyti ar kelti pavojaus pėstiesiems.

Dviračiu važiuoti leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Kitiems vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama užsidėti ir užsisegti dviratininko šalmą.

Atkreipiame tėvų dėmesį, kad už nepilnamečių iki 16 metų važinėjimą be šalmų administracine tvarka baudžiami tėvai. Jiems surašomas administracinio teisė pažeidimo protokolas už tėvų valdžios nepanaudojimą, už tai baudžiama įspėjimu arba bauda iki 400 litų. Už administracinius teisės pažeidimus vyresni negu 16 metų nepilnamečiai atsako patys.

Daug eismo nelaimių galima išvengti, jei eismo dalyviai bus drausmingi, laikysis kelių eismo reikalavimų. Todėl rekomenduojame tėveliams kartu su vaikais pakartoti Kelių eismo taisykles.

Dviratininkams žinotina, kad draudžiama: 

  • važiuoti važiuojamąja dalimi, jeigu įrengti dviračių takai;
  • važiuoti automagistralėmis (išskyrus nuo važiuojamosios dalies atskirtus ir ženklais pažymėtus dviračių takus);
  • važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo;
  • vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų;
  • vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams;
  • būti velkamiems kitų transporto priemonių;
  • vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas;
  • važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones.

kriminalai.com

šaltinis: Alytaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos