Balandžio 23 d. įvykiai

valstybine priesgaisrine gelbejimo tarnybaPraėjusią parą šalies ugniagesiai užgesino 112 gaisrų ir atliko 25 gelbėjimo darbus.

Vakar apie pietus Baltijos jūroje užsiliepsnojo keltas ,,Victoria Seaways“, plaukęs iš Kylio į Klaipėdą. Gaisro metu buvo apgadinta 12 lengvųjų automobilių ir 1 traktorius, žmonės nenukentėjo.

Šiąnakt Alytaus rajone, Žaunieriškių kaime, Nemuno gatvėje, degė gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams pastatas jau degė atvira liepsna, stogas ir perdanga buvo įgriuvę. Gaisro metu sudegė namo stogas, viduje buvę baldai ir namų apyvokos daiktai, apdegė sienos.

Apie 19 val. Kelmės rajone, Paramočio kaime, ugniagesiai gesino degančią malkinę. Gaisro metu sudegė medinė malkinė, apdegė 15 m3 malkų. Ugniagesiams pavyko nuo gaisro apsaugoti medinį priestatą.

Po pietų Šilalės rajone, Rėzgalių kaime, degė 20 šieno rulonų, nuo kurių užsidegė pernykštė žolė. Gaisro metu sudegė šieno rulonai, išdegė 10 arų žolės, apdegė šalia esančio namo sienos, suskilo langai.

Praėjusią parą ugniagesiai net 69 kartus vyko gesinti degančios žolės. Šiemet atvirose teritorijose jau kilo 1527 žolės gaisrai, išdeginę per 2 000 hektarų.

Vakar deginant žolę Vilniaus rajone, Parudaminio kaime, užsidegė trys ūkiniai pastatai. Atvykus ugniagesiams pastatai jau degė atvira liepsna. Gaisro metu sudegė ūkiniai pastatai ir šalia sukrautos lentos. Nuo ugnies pavyko apsaugoti šalia esančius du gyvenamuosius namus ir vieną ūkinį pastatą.

Apie 16 val. Vilniaus rajone, Žemagulių kaime, degė apleistas ūkinis pastatas ir žolė. Gaisro metu sudegė dalis pastato stogo ir 4 hektarai žolės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų nedeginti pernykštės žolės ir įspėja, jog kaip ir kasmet Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai atliks reidus į rajonų atviras teritorijas, kurių metu techninėmis priemonėmis bus fiksuojamos išdegintų plotų koordinatės ir kita informacija. Surinkta informacija bus kaupiama ir saugoma, o esant būtinybei pateikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, kuri esant žolės deginimo atvejams gali taikyti sankcijas išmokant paramą.

kriminalai.com

šaltinis: PAGD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *