Baigtas tyrimas dėl žmogaus sveikatai pavojingo alkoholio laikymo

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūros Ketvirtojo skyriaus prokuroro, baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl neteisėto denatūruoto etilo alkoholio skiedinių laikymo, turint tikslą realizuoti (LR BK 201 str. 2 d.). Baudžiamoji byla perduota teisminiam nagrinėjimui Klaipėdos miesto apylinkės teismui.

Denatūruotas etilo alkoholis yra etilo alkoholis, sumaišytas su žmogaus sveikatai pavojingomis medžiagomis, ir yra naudojamas pramoniniams tikslams.

Ikiteisminio tyrimo metu 2011-12-20 buvo sulaikyti du įtariamieji: S. A., gim. 1973 m., ir V. J., gim. 1974 m., kurie, turėdami tikslą realizuoti, neteisėtai įgijo 26500 cm3 (265 litrus) denatūruoto etilo alkoholio skiedinių, supilstytų į 5 litrų talpos plastikinius butelius, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija nuo 37,4 iki 38,6 % stiprumo.

Asmuo, padaręs tokią nusikalstamą veiką, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

2011 metais ENTS pareigūnai iš nelegalios apyvartos paėmė daugiau nei 1300 litrų falsifikuotų gėrimų, kuriuos buvo bandoma realizuoti kaip iš užsienio parvežtus ar parduotuvėse be mokesčių (Duty free) parduodamus kokybiškus gėrimus. Šiuos gėrimus buvo bandoma parduoti ne tik per pažįstamų ratą, bet ir parduotuvėse bei baruose.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos paskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos