Baigtas tyrimas dėl stambaus masto kišenvagystės (video)

Baigtas tyrimas dėl stambaus masto kišenvagystės

taurages policijos komisariatas

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai baigė tris mėnesius trukusį ikiteisminį tyrimą, kurio medžiaga perduota Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai – surašiusi kaltinamąjį aktą prokuratūra bylą perduos teismui nagrinėti. Byloje įtarimai dėl didelės vertės svetimo turto vagystės ir kitų, smulkesnio mąsto, vagysčių pareikšti Libano piliečiui K. M. M. (gim. 1955 m.) ir Alžyro piliečiui M. M. (gim. 1970 m.).

2013 m. vasario 27 d. į Vilniaus aps. vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi Rusijos pilietis P. M. (gim. 1994 m.) pareiškęs, kad nuo vasario 26 d. 23 val. iki 27 d. 2 val., jam su draugais būnant įvairiuose Vilniaus baruose, iš jo striukės kišenės dingo 14 100 eurų. Pinigai buvo supakuoti į du pakelius po 100, 200 ir 500 eurų.

 į Lietuvą atvykę profesionalūs kišenvagiai

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės svetimo turto vagystės. Pareigūnai nustatė, kad nusikaltimas buvo padarytas 23.57 val. viešbučio „Radisson Blu Hotel Lietuva“ 22-ame aukšte esančiame bare. Bendradarbiaudami su šio viešbučio administracija, pareigūnai analizavo vaizdo įrašus. Juose buvo užfiksuoti du šią vagystę padarę asmenys. Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai turėjo pagrindo manyti, kad šie du vyrai – tai į Lietuvą atvykę profesionalūs kišenvagiai. Jie šiame bare Per bare praleistas tris minutes jie spėjo iš be priežiūros paliktos kabančios striukės vidinės kišenės pavogti minėtą pinigų sumą. Be to, jie puikiai įvertino aplinką ir parinko nusikaltimui palankią situaciją.

Operacijos metu sulaikyti libanietis ir alžyrietis

2013 m. kovo 5 d. pareigūnai suplanavo ir sėkmingai įvykdė operaciją Vilniaus miesto pakraštyje, kurios metu ir buvo sulaikyti libanietis K. M. M. ir alžyrietis M. M. Kratų metų metu buvo rasta ir paimta daugiau kaip 17 000 eurų, 3 600 litų, apie 200 Latvijos latų, 700 Lenkijos zlotų; be to, Kinijos juanių, Vietnamo dongų.

Abu įtariamieji iki šiol yra suimti ir laikomi Lukiškių tardymo izoliatoriuje.

Tyrimo metu pareigūnai surinko įrodymų, kad abu šie asmenys 2013 m. vasario 26 d. apie 23 val. Vilniuje,  Vokiečių g., restorane „Čili kaimas“ iš striukės kišenės pagrobė 1600 Lt vertės mobiliojo ryšio telefoną, vėliau rastą pas įtariamuosius per kratas. Nustatyta ir tai, kad įtariamieji 2013 m. kovo 4 d. apie 21.15 val. Vilniuje, Ozo g. 25, restorane „Čili Kinija“, iš ant pakabos kabėjusios striukės kišenės pagrobė 300 Lt ir iš ant tos pačios pakabos kabėjusios, Nigerijos piliečiui priklausančios striukės kišenės pagrobė piniginę su joje buvusiais pinigais: 730 Lt, 1000 Nigerijos nairų, studento pažymėjimu, Nigerijos piliečio asmens tapatybės kortele, bankų kortelėmis. Nukentėjusiajam padaryta turtinė žala – apie 1400 Lt. Tarp pas įtariamuosius surastų daiktų buvo ir fotoaparatas, Latvijoje pavogtas iš Norvegijos piliečio.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai išaiškino šių vagysčių būdą – vienam ilgapirščiui įdėmiai stebint aplinką, kitas, priėjęs prie vienos iš drabužių kabyklos (dažniausiai – stovo drabužiams kabinti) ir dėdamasis, kad  kabina savo viršutinį rūbą, kita ranka mikliai išnaršo jau kabančių drabužių kišenes ir nepastebimai pavagia ten rastą neprižiūrimą turtą.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už didelės vertės svetimo turto vagystę numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *