Baigtas didelės apimties tyrimas dėl „žaibiškų“ ir kitų vagysčių

vagyste_zaibiskai_cigareteaVilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorai baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą ir perdavė teisminiam nagrinėjimui bylą dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusių didelės vertės turto vagysčių, „žaibiškų“ vagysčių, turto sugadinimo, neteisėtu disponavimu šaudmenimis. Tyrimo medžiagą sudaro 12 bylų tomų.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad bendrapavardžiai – Vilniaus rajono gyventojas, ankščiau tris kartus teistas, Nikolaj Popov (gim. 1984 m.) ir septynis kartus teistas vilnietis Olegas Popovas (gim. 1979 m.) – 2010-2011 metais Vilniaus mieste naktimis vykdė stambaus masto vagystes iš parduotuvių ir prekybos salonų. Buvo grobiami brangūs laikrodžiai, kailiniai, kompiuterinė technika, avalynė ir kitos prekės. Vagystės buvo daromos iš anksto pasiruošus, atlikus žvalgybą, parinkus įrankius ir priemones daryti nusikaltimui. Stambiausia iš padarytų vagysčių – 2010 m. birželio mėnesį įvykdyta vagystė iš Gedimino prospekte esančios laikrodžių parduotuvės „Ženeva“, iš kurios pagrobta šveicariškų laikrodžių už daugiau nei 350 000 litų. Be to, byloje pareikšti įtarimai dėl 2010 m. rugpjūčio mėnesį padarytos vagystės iš Gedimino pr. esančios batų parduotuvės „Sandro Vicari“, dėl pasikėsinimo spalio mėnesį apvogti Gedimino pr. esančią kailių parduotuvę „Rapuano“, dėl kompiuterių vagystės 2011 m. kovo mėnesį iš Vokiečių gatvėje esančios parduotuvės „iDeal Solution“, kompiuterių vagystės 2011 m. birželio mėn. iš Žukausko g. esančios parduotuvės „Varlė“, kompiuterių vagystės 2011 m. liepos mėn. iš M. K. Čiurlionio g. esančios parduotuvės „iDeal“ ir dėl tą patį mėnesį padarytų vagysčių Savanorių pr. esančiame kailių salone ir kompiuterių vagystės iš Savanorių pr. esančio AB „Teo LT“ aptarnavimo skyriaus. Iš viso šių nusikaltimų metu buvo pagrobta turto už daugiau nei pusę milijono litų ir sugadinta turto už daugiau kaip 30 000 litų.

Tirdami šiuos ir kitus nusikaltimus, Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai glaudžiai bendradarbiavo su Lietuvos kriminalinės policijos biuro padalinių pareigūnais. Po atliktų kratų ir kitokių procesinių priemonių dalį pagrobto turto pavyko surasti. Be to, gavus duomenų, kad didžioji dalis pagrobto turto buvo išvežta ir realizuota Baltarusijoje, buvo nustatyti ir apklausti šios kaimyninės šalies piliečiai. Pareigūnai nustatė, kad pagrobtą turtą betarpiškai realizavo pilietis M. Taraškevič ir pareiškė jam įtarimus dėl šios nusikalstamos veikos. Įtarus, kad šis, neteisėta veikla vertęsis vilnietis, galbūt, realizavo ne tik šių bet ir kitų nusikaltimų metu pagrobtą turtą, ikiteisminis tyrimas dėl jo veikų buvo atskirtas ir tęsiamas.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai visus įtariamuosius sulaikė 2011 m. vasaros pabaigoje, po kruopščiai suplanuotos ir atliktos ypač slaptos policijos operacijos – iki šiol apie ją skelbta nebuvo. Įtariamieji nuo sulaikymo dienos iki šiol yra izoliuoti nuo visuomenės. Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už didelės vertė svetimo turto vagystę numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

kriminalai.com
šaltinis: Vilniaus apskr. VPK info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *