Baigiama kurti Integruota jūros stebėjimo sistema padės greičiau nustatyti sienos pažeidimus

Integruota jūros stebėjimo sistema

Rugpjūčio 22 d. Karinių jūrų pajėgų štabe, Klaipėdoje bus pristatyti baigiamo įgyvendinti integruotos Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimo sistemos ir bendro nacionalinio atpažinto jūros paveikslo projekto rezultatai.

Projekto pristatyme dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, vidaus reikalų ministras Artūras Melianas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, karinių pajėgų vadai ir atstovai, kiti svečiai.

Taip pat svečiams bus pristatyti šios sistemos veikimo principai, leisiantys greitai ir efektyviai keistis informacija apie galimus sienos pažeidimus, jūros užteršimo, kontrabandos, neteisėtos žvejybos atvejus, vykdant paieškos ir gelbėjimo darbus.

Sujungti skirtingų institucijų naudojamas jūros stebėjimo priemones į bendrą sistemą

„Po beveik 15 metų pavyko įgyvendinti svarbų projektą – sujungti skirtingų institucijų naudojamas jūros stebėjimo priemones į bendrą sistemą. Tai leis turėti vieną išsamų atpažintą jūros paveikslą, kuriuo naudosis visos suinteresuotos institucijos. Integruota sistema užtikrins galimybę greitai ir efektyviai keistis informacija apie galimus sienos pažeidimus, jūros užteršimo, neteisėtos žvejybos, kontrabandos atvejais, vykdant gelbėjimo darbus“, – pabrėžė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Ji pažymėjo, kad „integruota sistema leis išvengti kai kurių funkcijų dubliavimo ir taupyti valstybės biudžeto lėšas – skirtingų institucijų resursų bendras panaudojimas leis tuos pačius išteklius panaudoti kur kas efektyviau, nei juos kiekvienai institucijai naudojant atskirai“.

Pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos

Pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos – Lietuvos kariuomenė, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos saugios laivybos administracija, Valstybės įmonė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – 2010–2011 metais modernizuotos Lietuvos kariuomenės KJP Jūros stebėjimo informacinės sistemos pagrindu pradėjo kurti integruotą jūros stebėjimo sistemą su tikslu apjungti minėtų valstybės institucijų technines ir organizacines priemones Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimui ir vieno nacionalinio atpažinto jūros paveikslo kūrimui.

Projektas pradėtas įgyvendinti pagal institucijų turimų jūros stebėjimo sistemų sujungimo į bendrą sistemą planą, kurį bendru įsakymu 2011 m. spalio 3 d. patvirtino krašto apsaugos, vidaus reikalų ir susisiekimo ministrai. Pagal patvirtintą planą buvo atliktas esamų stebėjimo sistemų sensorių: radiolokacinių stebėjimo priemonių, video kamerų, termovizorių, radijo ryšio krypties pelengatorių dubliavimas ir integravimas į bendrą sistemą ir duomenų perdavimo linijų įrengimas su tikslu keistis pagrindiniais duomenimis ir taip sukurti bendrą nacionalinį jūros paveikslą visų šia integruota sistema besinaudojančių institucijų darbo vietose.

Projekto įgyvendinimas

Projekto įgyvendinimas leis efektyviau naudoti valstybės institucijoms ir įstaigoms priklausančią infrastruktūrą, kontroliuoti Lietuvai priklausantį Baltijos jūros rajoną ir Kuršių marias, taip pat šios integruotos sistemos buvimas leis efektyviau vykdyti paieškos ir gelbėjimo operacijas.

Diegiamoje integruotoje sistemoje bus nustatyta bendra objektų atpažinimo tvarka, kuri leis išvengti atpažinimo funkcijos dubliavimo. Iki šiol pagrindinės jūros rajono apsaugos sistemos institucijos skirtingais tikslais naudojosi skirtingomis Baltijos jūros rajono ir Kuršių marių stebėjimo sistemomis.

Sprendimą dėl bendros sistemos sukūrimo priėmė Vyriausybė 2011 m. birželio 1 d. nutarimu. Planus į bendrą sistemą sujungti skirtingų valstybės institucijų ir įstaigų turimas Baltijos jūros ir Kuršių marių stebėjimo priemones inicijavo Krašto apsaugos ministerija.

Karinių jūrų pajėgų Jūros ir pakrančių stebėjimo sistema buvo įdiegta dar 1995 m. padedant Švedijai. 2010–2011 metais buvo atlikti sistemos modernizavimo darbai, įdiegta nauja programinė įranga. Modernizuota sistema automatiškai apdoroja jūros ir pakrančių stebėjimo duomenis, gaunamus iš jūros stebėjimo postų, ir sukuria jų skaitmeninį vaizdą. Karinėms jūrų pajėgoms yra priskirta jūros ir pakrančių stebėjimo, kontrolės, paieškos ir gelbėjimo funkcijos.

kriminalai.com
šaltinis: KAM info.
ituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *