Pasienyje su Baltarusija sulaikyti 8 sienos pažeidėjai, įtariama, Gruzijos piliečiai

siena LT BYSavaitgalį pasieniečiai sulaikė 8 sienos pažeidėjus, į Lietuvą neteisėtai bandžiusius patekti iš Baltarusijos. Pirminiais duomenimis, visi jie gali būti Gruzijos piliečiai.

Šeštadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Šalčininkų rajono Kurmelionių kaimo prieigose aptiko šviežius kelių žmonių pėdsakus. Jie per sieną vedė iš Baltarusijos į Lietuvą.

VSAT pareigūnai ėmė sekti šiais pėdsakais. Netrukus į šią vietą atvyko ir netoliese patruliavęs kinologas su tarnybiniu šunimi. Pėdsekystės išmokytas keturkojis pasieniečius vedė mišku, kirto kelis vietinės reikšmės keliukus.

Netrukus VSAT pareigūnai prisivijo 5 asmenis ir juos sulaikė. Dokumentą, 23-ejų Gruzijos piliečiui išduotą pasą, turėjo tik vienas iš jų.

Apklausos metu G. Žagunio užkardoje kiti 4 sulaikytieji iš pradžių prisistatė dokumentų neturinčiais Tadžikistano piliečiais. Tačiau pasieniečių tardomi sulaikytieji susipainiojo pasakodami apie save. Netrukus jie prisipažino esantys Gruzijos piliečiai.

VSAT Vilniaus rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visus 5 sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę.

Dar 3 dokumentų neturėjusius sienos pažeidėjus, prisistačiusius gruzinais, sekmadienį sulaikė VSAT Ignalinos rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiai. Jiems užsieniečiai įkliuvo netoli Ignalinos rajono Lazinkų kaimo, už maždaug kilometro nuo sienos su Baltarusija. Sulaikytieji prisistatė 31-erių, 40-ies ir 41-erių Gruzijos piliečiais.

Jie raštu pasiprašė suteikti prieglobstį Lietuvoje. Sulaikytieji buvo uždaryti į Švenčionių užkardos prieglobsčio prašytojų patalpas.

VSAT Ignalinos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.