Ar galima problemas spręsti taikiai?

Artėjant akcijai „Savaitė be patyčių”, kuri bus vykdoma ugdymo įstaigose kovo 19-25 d., kovo 13 d. Kelmės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistės Živilė Norkienė, Jurgita Nutautienė ir, atliekanti praktiką, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto studentė Irena Stelmakovaitė bei policijos bičiulis Amsis lankėsi Šaltenių pagrindinėje mokykloje. Policijos pareigūnės susitiko su mokiniais, jų tėvais bei mokytojais, aiškinosi, kaip ir kur nepilnamečiai patiria savo bendraamžių ar vyresniųjų patyčias, analizavo įvairias situacijas, patyčių atsiradimo priežastis, diskutavo, kaip galima spręsti kylančias problemas, kaip atpažinti situacijas, kurių metu vaikai yra žeminami savo bendraamžių ar vyresnių moksleivių.

Pareigūnės aiškino vaikams, kad bendraudami jie turėtų būti draugiški, o pastebėję, kad yra žeminami moksleiviai, informuoti mokytojus. Priminė moksleiviams, kad kylančius nesutarimus galima išspręsti geranoriškai, nors tam reikia daugiau laiko ir pastangų, bet tuomet mažiau nukenčia kiti. Specialistės kalbėjo ir apie mokytojų bei tėvų atsakomybę, kad suaugusiųjų elgesys su nepilnamečiais turi būti taikus, nes moksleiviai stebi ir mokosi iš suaugusiųjų.

Policijos pareigūnės moksleiviams palinkėjo būti draugiškiems, gerbti vienas kitą, nesityčioti ne tikSavaitę be patyčių metu, bet ir visuomet.

kriminalai.com

Šaltinis: Kelmės r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos