Ant Šešupės kranto kontrabandininkai neteko cigarečių krovinio

kontrabanda_an_sesupes_kranto_2013Ant Šešupės kranto aptikę iš Rusijos atplukdytų cigarečių pasieniečiai netoliese sulaikė tris vyrus ir tiek pat automobilių. Įvykio vietoje rasta ir 19 tūkst. eurų, kurie, įtariama, buvo skirti atsiskaityti už kontrabandines cigaretes.

Antradienį naktį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Šilgalių ir Kudirkos Naumiesčio užkardos pasieniečiai ties Šakių rajono Šilgalių kaimu, už pusšimčio metrų nuo sienos su Rusija, rado tris juoda polietileno plėvele aptrauktas dėžes. Jose buvo 1500 pakelių cigarečių „Viceroy Red“, pažymėtų rusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Šioje vietoje Lietuvos siena su Rusija eina Šešupės viduriu.

Į įvykio vietą atvyko Šilgalių užkardos kinologas su tarnybiniu belgų aviganiu Coco. Keturkojis prie cigarečių krovinio užuostais pėdsakais VSAT pareigūnus nuvedė į šalies gilumą. Kaip vėliau paaiškėjo, nuo Šešupės prieigų nuo pasieniečių spruko trys vyrai, įtariama, susiję su kontrabandiniais rūkalais.

Maždaug po kilometrą trukusio persekiojimo Coco laukuose prisivijo sprunkantį 21-erių Vilkaviškio rajono gyventoją. VSAT pareigūnai jį sulaikė. Vienas pasienietis liko saugoti bėglio, o likę persekiotojai, vedini belgų aviganio, nusivijo dar du vyrus.

Dar už puskilometrio šuo prisivijo bėgantį 27-erių Vilkaviškio rajono gyventoją. Saugoti šio sulaikytojo liko dar vienas pasienietis, o persekiojimą pratęsę Coco bei jo kinologas netrukus sulaikė ir trečią bėglį – 29 metų Vilkaviškio rajono gyventoją.

Netoliese VSAT pareigūnai aptiko automobilius „Renault Megane“,  „Volkswagen Golf“  ir „Toyota Previa“. Įtariama, kad juos čia paliko asmenys, susiję su prie Šešupės rasta kontrabanda. Be to, tikrindami Šešupės pakrantę netoli minėtų trijų dėžių sulaikymo vietos VSAT pareigūnai rado dar penkias tokias pat dėžes cigarečių „Viceroy Red“. 2500 pakelių rūkalų irgi buvo pažymėti rusiškomis banderolėmis.

Toje vietoje, kur buvo sulaikyti 27-erių ir 29-erių vyrai, tarnybinis šuo Coco aptiko pluoštą pinigų – 19 100 eurų ir 100 litų.

Visus tris Vilkaviškio rajono gyventojus pasieniečiai uždarė į areštinę. Pagėgių rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, pasikėsinimo padaryti nusikaltimą bei kontrabandos buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vykdant jo veiksmus tą patį antradienį VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai atliko kratą Vilkaviškio rajono  Giedrių kaime, 21 metų sulaikytojo gyvenamosiose patalpose. Čia pasieniečiai aptiko apie10 litrų, įtariama, naminės degtinės ir nedidelį kiekį augalinės kilmės kvaišalų.

kriminalai.com                           

šaltinis: VSAT Pagėgių rinktinės info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *