Alytaus pogrindiniame mėsos gamybos ceche aptikta beveik 2 tonos mėsos

Turėdami duomenų apie neteisėtą mėsos perdirbimą bei jos laikymą, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo poskyrio pareigūnai bendradarbiaudami su Alytaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Valstybinės darbo inspekcijos Alytaus skyriaus darbuotojais kovo 2 dieną apie 10 valandą atliko patikrinimą name, esančiame Alytuje, Perlojos gatvėje.

Informacija pasitvirtino. Paaiškėjo, kad 40 metų alytiškė V. S. neteisėtai gamino mėsos produktus. Alytaus mieste įsikūrusiame pogrindiniame ceche aptikta 426 kg smulkintos mėsos, 518 kg šviežios mėsos, 248 kg sūdytų, 482 kg – rūkytų ir 217 kg vytintų mėsos gaminių. Iš viso rasta 1 t 891 kg pagamintos mėsos produkcijos.

Pogrindiniame ceche pareigūnai aptiko mėsos perdirbimui skirtą įrangą: šaldytuvus, mėsmalę, dešrų kimštuvą, maišyklę smulkintai mėsai maišyti, elektrinį pjūklą kaulams pjaustyti bei kitas pagalbines priemones. Ekonominių nusikaltimų tyrimo poskyrio pareigūnus nustebino antisanitarinės mėsos laikymo bei jos gamybos sąlygos.

Taip pat pareigūnai išsiaiškino 5 darbuotojus, kurie nepateikė darbo pažymėjimo ir nustatė, kad su jais nesudarytos darbo sutartys.

Dėl minėtų faktų pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 173 straipsnio 1 dalį – neteisėtas vertimasis komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla. Už neteisėtą vertimąsi komercine, ūkine, finansine ar profesine veikla neturint licencijos (leidimo) veiklai, kuriai reikalinga licencija (leidimas) – gresia bauda nuo 1 tūkst. iki 3 tūkst. litų su pagamintos produkcijos, įrankių, žaliavos ir gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu.

2010-aisiais Alytuje pas V. S. jau buvo aptiktas pogrindinis mėsos gaminių cechas. Už šią veiklą skirta bauda, o rasti produktai išvežti utilizuoti, tačiau moteris nepasimokė.

kriminalai.com

šaltinis: Alytaus apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos