Akmenės rajono policijos pareigūnų rankose 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių

cigaretes Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos pareigūnai tęsia kovą dėl akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos.

Sausio 15 dieną, Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai, tęsdami prevencinį darbą, susijusį su akcizais apmokestinamų prekių nelegalios apyvartos užkardymu, apie 18.45 val., kelyje Šiauliai-Gruzdžiai-Naujoji Akmenė, netoli degalinės „Saurida“, kuri yra Akmenės r., Pašakarnių kaime, patikrinimui sustabdė automobilį Renault Master. Pareigūnų prašymu 40 metų vairuotojas A.R. patikrinimui pateikė asmens ir transporto priemonės dokumentus bei aprodė automobilį. Pareigūnams apžiūrint automobilį, jo bagažinėje buvo rastos keturios popierinės dėžės, kuriose buvo po 500 pakelių cigarečių „Minsk Capital“ su baltarusiškomis banderolėmis. Iš viso rasta ir paimta 2000 vienetų pakelių kontrabandinių cigarečių.

Šiuo atveju pradėta administracinė byla pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 str. 4 d. (Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką. Šio straipsnio pirmojoje dalyje numatyti veiksmai, kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė viršija penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo dešimties tūkstančių iki dvidešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo).

Kadangi dėl minėto teisės pažeidimo numatytas ne tik kontrabandinių cigarečių bet ir transporto priemonės, kuria jos buvo gabenamos konfiskavimas, automobilis Renault Master iš vairuotojo paimtas ir pristatytas į Akmenės rajono policijos komisariatą.

Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo, pažeidžiant nustatytą tvarką, pažeidėjo laukia administracinė atsakomybė, t.y. bauda nuo 10 iki 20 tūkstančių litų su cigarečių konfiskavimu, taip pat galimu automobilio, kuriuo buvo gabenamos cigaretės, konfiskavimu.

kriminalai.com

šaltinis: Akmenės r. PK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *