Seimo valdyba, vadovaudamasi Seimo statuto 138 straipsniu ir atsižvelgdama į Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių bei Socialinių reikalų ir darbo komitetų siūlymus, nusprendė prašyti Vyriausybės pateikti Seimui išvadas dėl Mokslo ir studijų įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto XIP-4249, Seimo nutarimo „Dėl referendumo paskelbimo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ projekto Nr. XIP-4259, Valstybinių pensijų įstatymo 4 straipsnio papildymo įstatymo projekto Nr. XIP-3614, Valstybinių šalpos išmokų įstatymo 15 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-4100, Pensijų kaupimo įstatymo 14 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr.XIP-2772, Darbo kodekso 174, 177 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr.XIP-3426, Darbo kodekso 1791 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-3963(3), Darbo kodekso 208 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-4022, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 5, 181, 182 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIP-3964(3).
Teikiamomis Mokslo ir studijų įstatymo pataisomis siūloma nustatyti, kad mokslo ir technologijų parkams būtų suteikta teisė valstybės ar savivaldybės turtą valdyti, naudoti ir juo disponuoti patikėjimo teise, o ne panaudos pagrindais, kaip yra numatyta šiuo metu. Tokiu būdu siekiama sudaryti teisines prielaidas skatinti mokslo ir verslo ryšius, sudaryti sąlygas mokslo ir technologijų parkų bei įmonių, vykdančių taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės) plėtros darbus ir diegiančių inovacijas, veiklai.
Siekiant skatinti mokslo ir verslo partnerystę, siūloma nustatyti, kad pagal patikėjimo sutartį perduotą valstybės turtą mokslo ir technologijų parkai galėtų išnuomoti įmonėms, vykdysiančioms (vykdančioms) taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės) plėtros darbus ir diegsiančioms (diegiančioms) inovacijas, jeigu tai numatyta patikėjimo sutartyje.
Teikiamu Seimo nutarimo „Dėl referendumo paskelbimo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ projektu siūloma numatyti, kad Seimas nutaria paskelbti konsultacinį (patariamąjį) referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje.
Projektu siūloma referendumą bus vykdyti 2012 metų antrąjį spalio sekmadienį kartu su Seimo rinkimais. Referendumo metu šalies piliečiams būtų siūloma išreikšti savo valią, pritariant naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje, arba ne.
Teikiamomis Valstybinių pensijų įstatymo pataisomis siekiama sudaryti vienodas sąlygas nusipelniusiems mokslininkams, sportininkams ir kultūros bei meno veikėjams pretenduoti į pirmojo laipsnio valstybinę pensiją. Įstatymo projektu siūloma kultūros ir meno srityje išskirtinais nuopelnais pasižymėjusiems asmenims – Nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatams sudaryti sąlygas pretenduoti į pirmojo laipsnio valstybinę pensiją.
Šiuo metu galiojančiame Valstybinių šalpos išmokų įstatyme nustatyta, kad teisę gauti šalpos kompensaciją (kuri turintiems į ją teisę asmenims skiriama ir mokama, kai jie sukanka amžių, penkeriais metais mažesnį už senatvės pensijos amžių, arba pripažįstami nedarbingais ar iš dalies darbingais asmenimis, netekusiais 60 procentų ir daugiau darbingumo) turi tėvai (įtėviai), kurie iki 1995 m. sausio 1 d. ne mažiau kaip 10 metų slaugė namuose vaikus invalidus arba vaikus, pripažintus I ar II grupės invalidais nuo vaikystės arba tapusius I ar II grupės invalidais iki 18 metų. Pagal dabartinę įstatymo redakciją tie tėvai, kurie slaugė vaiką nuo vėlesnės nei 1985 m. sausio 1d. datos, negauna šalpos kompensacijos, nes iki įstatyme nustatytos 1995m. sausio 1 d. nebūna sukakę 10 metų. Teikiamomis Valstybinių šalpos išmokų įstatymo pataisomis siūloma įstatyme vietoje 1995 m. įtvirtinti 2000 metus.
Teikiamomis Pensijų kaupimo įstatymo pataisomis siūloma sumažinti pensijų fondų bendrovių ribinius administravimo mokesčius ir skatinti fondų administratorius valdomų fondų efektyvumą. Siūloma įstatyme įtvirtinti, kad atskaitymai iš pensijų turto pagal kiekvieną pensijų kaupimo sutartį su pensijų kaupimo bendrove per metus sudarytų 0,2 procento nuo dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės, išskyrus atvejus, kai pensijų fondų dalyviui priklausančio turto vertės pokytis per kalendorinius metus būtų teigiamas. Tuo atveju, kai pensijų fondų dalyviui priklausančio turto vertės pokytis per kalendorinius metus būtų teigiamas, šio straipsnio 2 dalyje nurodyti atskaitymai iš pensijų turto pagal kiekvieną pensijų kaupimo sutartį su pensijų kaupimo bendrove per metus sudarytų ne mažiau kaip 0,2 procento ir ne daugiau kaip 1 procentą nuo dalyvio pensijų sąskaitoje apskaičiuotų lėšų vidutinės metinės vertės, bet neturėtų viršyti 10 procentų pensijų fondų dalyviui priklausančio pensijų turto vertės teigiamo pokyčio per kalendorinius metus. Atskaitymai pagal kiekvieną pensijų kaupimo sutartį su pensijų kaupimo bendrove per metus galėtų sudaryti ne daugiau kaip 3 procentus dalyvio vardu įmokėtų įmokų.
Teikiamomis Darbo kodekso 174 ir 177 straipsnių pataisomis siūloma įtvirtinti dirbančių asmenų pareigą kiekvienais darbo metais pasinaudoti kasmetinėmis atostogomis, skirtomis poilsiui ir darbingumo susigrąžinimui. Siūloma nustatyti, kad perkeltos kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos tais pačiais darbo metais. Darbuotojo prašymu arba sutikimu nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis gali būti perkeliama į kitus darbo metus ir privalo būti suteikta ne vėliau kaip perkeltais darbo metais. Taip pat siūloma, kad jei darbuotojui kasmetinės atostogos nebuvo suteiktos daugiau kaip už vienerius darbo metus, piniginė kompensacija būtų išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas, bet ne daugiau kaip už dvejus darbo metus.
Teikiamomis Darbo kodekso 179(1) straipsnio bei Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisomis siūloma sudaryti tėvams palankesnes sąlygas pagal poreikį pasinaudoti tėvystės atostogomis, suteikiant vyrams teisę pasirinkti vieno mėnesio tėvystės atostogų laikotarpį.
Teikiamomis Darbo kodekso 208 straipsnio pataisomis siūloma kodekse įtvirtinti nuostatą, kad duomenys apie įmonių, įstaigų ar organizacijų darbuotojų darbo užmokesčius be jų sutikimo būtų teikiami ar skelbiami, jei valstybė valdo tų juridinių asmenų kontrolinį akcijų paketą.
kriminalai.com
šaltinis: LRS info.