Vilniaus policija drausmins transporto priemonių statymo tvarkos nesilaikančius vairuotojus

Policija prašo Vilniečius ir miesto svečius laikytis transporto priemonių statymo tvarkos, nekelti pavojų ir nekliudyti kitiems eismo dalyviams.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Vilniaus aps. VPK) Kelių policijos valdybos (toliau – KPV) pareigūnai, vykdydami eismo priežiūrą, nuolat kontroliuoja kaip transporto priemonių vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklėse nustatytos automobilių statymo tvarkos. Neleistinoje vietoje pastatyta transporto priemonė nufotografuojama, Kelių eismo taisykles pažeidęs asmuo kviečiamas į Vilniaus aps. VPK KPV, kur pažeidimą padariusiam asmeniui taikomos administracinio poveikio priemonės.

Policija sulaukia daug gyventojų skundų dėl neleistinose vietose pastatytų automobilių. Miegamųjų rajonų gyventojams nepasitenkinimą kelia ant šaligatvių, vejos, vaikų žaidimo aikštelėse pastatyti automobiliai. Ypatingai pavasarį, nutirpus sniegui, transporto priemonių vairuotojai, statydami automobilius ar važinėdami vejomis, niokoja jas. Pagal Lietuvoje priimtiną tvarką – transporto priemonių eismui yra skirta ne veja, o kelias. Gyventojų nepasitenkinimą kelia centrinėje Vilniaus dalyje ant šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų paliktos transporto priemonės, kurios trukdo pėsčiųjų ir dviratininkų eismui.
Vilniaus miesto gyventojus ir svečius įspėjame, kad transporto priemonės, kurios trukdo eismui yra ir bus priverstinai nuvežamos. Visiems pažeidėjams taikomos administracinio poveikio priemonės.
Atkreipiame dėmesį, kad trukdymas eismui – ne tik kitų transporto priemonių (automobilių, dviračių), bet ir pėsčiųjų eismui. Automobilių vairuotojai turėtų būti supratingesni. Palikdami automobilį ant šaligatvio, ar dviračio tako, turėtų pagalvoti, ar jų elgesys nekelia grėsmės pėsčiųjų ir dviratininkų saugumui, kurie dėl užstatyto šaligatvio priversti eiti ar važiuoti automobilių eismui skirta kelio dalimi.

Primename Kelių eismo taisykles

Sustoti ir stovėti transporto priemonėms leidžiama dešinėje kelio pusėje, kuo dešiniau kelkraštyje, o jeigu jo nėra – važiuojamosios dalies pakraštyje (KET 146 p.). Gyvenvietėse sustoti ir stovėti leidžiama ir kairėje pusėje vienos krypties eismo keliuose, taip pat keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą (KET 147 p.). Neapšviestuose kelių ruožuose tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui leidžiama stovėti tik stovėjimo aikštelėse arba už kelio ribų (KET 148 p.). Transporto priemonėms sustoti ir stovėti važiuojamojoje dalyje leidžiama viena eile (KET 149 p.). Statyti transporto priemonę kampu į važiuojamosios dalies kraštą, o ne lygiagrečiai su važiuojamosios dalies kraštu, galima tik ten, kur tai leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai ir (arba) važiuojamosios dalies ženklinimas (KET 151 p.).

(KET 155 p.) Sustoti ir stovėti draudžiama:

  • 155.2. skiriamojoje, greitėjimo ir lėtėjimo juostose;
  • 155.3. ant tiltų, viadukų, estakadų ir po jais, taip pat tuneliuose;
  • 155.4. pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 m atstumu prieš jas;
  • 155.5. ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai);
  • 155.6. ant pėsčiųjų ar dviračių tako, taip pat arčiau kaip 5 m atstumu prieš važiuojamosios dalies susikirtimą su pėsčiųjų ar (ir) dviračių taku;
  • 155.7. ten, kur tarp sustojusios transporto priemonės ir ištisinės ženklinimo linijos (bortelio) mažesnis kaip 3 m atstumas;
  • 155.8. sankryžoje ir arčiau kaip 5 m atstumu nuo jos, išskyrus atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo vietą nurodantys kelio ženklai;
  • 155.9. maršrutinio transporto sustojimo aikštelėse ir arčiau kaip 15 m atstumu nuo jų (kai aikštelės nėra – arčiau kaip 15 m atstumu nuo stotelės ženklo) arba arčiau kaip 15 m atstumu nuo taksi stotelės ženklo, jeigu tai kliudytų maršrutinio transporto ar taksi eismui;
  • 155.12. gyvenvietėse, kur bent viena kryptimi kelias matomas mažiau kaip 50 m atstumu, įkalnėje, nuokalnėje arba vingyje, pažymėtuose atitinkamais kelio ženklais Nr. 113–118;
  • Už Kelių eismo taisyklėse numatytus transporto priemonių sustojimo ir stovėjimo tvarkos pažeidimus atsakomybė numatyta LR ATPK 124(1) str.
  • 2 p. Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, taip pat vairuotojų pareigų pėstiesiems, išskyrus šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytas pareigas, nevykdymas, važiavimas šaligatviu, veja ar pėsčiųjų (dviračių) taku, Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymas, vairuotojų apsisukimas pėsčiųjų perėjose, tuneliuose, ant tiltų, estakadų, viadukų ir po jais, tolimųjų šviesų neperjungimas į artimąsias šviesas tamsoje, likus iki atvažiuojančios priešpriešiais transporto priemonės mažiau kaip 150 metrų, važiavimo automagistralėse, taip pat žmonių vežimo taisyklių pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.
  • 3 p. Kelio ženklų ar ženklinimo, draudžiančių transporto priemonėms sustoti, stovėti, nesilaikymas, stovėjimas ant šaligatvio, kai nėra tai leidžiančių kelio ženklų, stovėjimas ant vejos, pėsčiųjų (dviračių) tako, stovėjimas vietoje, kurioje gali stovėti tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele pažymėtos transporto priemonės, stovėjimas tuneliuose, ant tiltų, viadukų ir po jais, pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 metrai prieš jas, kitose vietose, kur tai trukdo transporto ar pėsčiųjų eismui, važiavimo ar stovėjimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas – užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK Kelių policijos valdybos info.

Posted Under
Be kategorijos