Šių metų kovo 28 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyboje vyko konsultacijos Mykolo Romerio universiteto studentams – Socialinės politikos fakulteto Mediacijos katedros Teisės ir penitencinės veiklos studijų trečiakursiai domėjosi įkalinimo vietose gyvenančių ar pataisos įstaigas palikusių žmonių galimybėmis įgyti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą.
Studentus į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybą (toliau – Vilniaus migracijos valdyba) lydėjo Vilniaus regiono pataisos inspekcijos vyr. inspektorė Nadiežda Kudrauskas. Ji jaunuolius migracijos tarnybos specialistams pristatė kaip minėtos pataisos inspekcijos savanorius, pasirengusius padėti iš pataisos įstaigų paleistiems asmenims. Vilniaus migracijos valdybos Pasų skyriaus viršininkė Edita Prilepskienė supažindino studentus savanorius su migracijos tarnybos veikla, šioje veikloje naudojamais teisės aktais, papasakojo apie problemas, kylančias asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančio dokumento neturintiems žmonėms. Gana didelė tokių žmonių grupė ir yra įkalinimo vietose gyvenantys ar jas palikę asmenys.
Integruotis į visuomenę paleistiesiems iš pataisos įstaigų padeda tam skirtos organizacijos ir valstybės teikiama socialinė parama. Tačiau pretenduoti į socialinę paramą gali tik tie, kurie turi asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą. Juos įsigyti socialiai pažeistiems žmonėms padeda migracijos tarnybos ir pataisos inspekcijų specialistai. Bene dažniausiai bendrauti su tokiais žmonėmis Vilniaus migracijos valdyboje tenka Užsieniečių reikalų skyriaus specialistei Ladai Mickevičienei. Jos darbo patirtis, bendravimo su pataisos įstaigas palikusiais asmenimis detalės Teisės ir penitencinės veiklos kurso klausytojams buvo itin naudingos. Studentus domino tokių asmenų gyvenimo Lietuvoje įteisinimas iki šiems įgyjant asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą, laikinojo pažymėjimo gavimo ir pilietybės nustatymo sąlygos, leidimo laikinai ar nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje prasmė, kiti su minėtos grupės asmenų integravimu į visuomenę susiję klausimai.
Mykolo Romerio universiteto studentai, savanoriškai sutikę pagelbėti tokiems žmonėms integruotis į visuomenę – teikdami jiems informaciją, lydėdami į būtinas institucijas, atlikdami kai kurias kitas funkcijas, tuo pačiu padeda ir jau minėtoms įstaigoms. Jaunuomenė su tokiomis puikiomis savanorystės idėjomis Vilniaus migracijos valdyboje apsilankė pirmą kartą, todėl susitikimas su studentais praturtino ir jos darbuotojus.
kriminalai.com
šaltinis: Vilniaus apskr. VPK info.