VDI specialistai parengė Saugaus rankinių elektrinių įrankių naudojimo rekomendacijas

Žmogus kas dieną susiduria su įvairiais elektros prietaisais ir šaltiniais. Todėl labai svarbu žinoti apie žalingą elektros poveikį žmogaus organizmui ir išmanyti saugius darbo metodus. Srovės stiprumas yra svarbiausias veiksnys, nes žmogaus organizmas labai jautrus elektros srovei. Kuo stipresnė elektros srovė, tekanti žmogaus kūnu, tuo sunkesnės pasekmės. Sužalojimo sunkumas priklauso ir nuo srovės tekėjimo trukmės.

Tekėdama žmogaus kūnu srovė gali nudeginti, pažeisti organizmo audinius, chemiškai elektrolizuoti, sutrikdyti fiziologinius ir biologinius procesus, dėl jos poveikio gali įvykti kvėpavimo ir kraujotakos organų paralyžius. Visi sužalojimai elektros srove skirstomi į elektros traumas (išoriniai sužalojimai) ir elektros smūgius (vidiniai sužalojimai).

Nuo srovės kelio taip pat priklauso sužalojimo sunkumas. Pavojingiausia, kai srovės kryptis sutampa su organizmo išilgine ašimi (ypač kryptis dešinioji ranka – kairioji koja), nes srovė teka per gyvybiškai svarbius organus. Jei srovė teka iš rankos į ranką arba iš galvos į kojas ir pasiekia krūtinės ląstą, ji gali sukelti šoką. Kitos, trumpesnės ir neinančios šiuo keliu srovės nėra mirtinos.

Siekiant išvengti elektros srovės keliamų grėsmių žmogaus sveikatai ir gyvybei, dirbant rankiniais elektros įrankiais būtina darbo drausmė, tvarka darbo vietoje, patikimi bei techniškai tvarkingi įrankiai ir individualios apsaugos priemonės.

Vykdant nelaimingų atsitikimų darbe prevenciją, Valstybinės darbo inspekcijos specialistai parengė „Saugaus rankinių elektrinių įrankių naudojimo rekomendacijas“, kurias galima rasti čia. Šiomis rekomendacijomis siekiama, kad darbdaviai ir darbuotojai susipažintų su teisės aktų reikalavimais ir geriausia praktika, galėtų tai pritaikyti konkrečioje darbo vietoje, tinkamai organizuotų darbus ir apmokytų darbuotojus dirbti saugiai, kad būtų išvengta nelaimių.

kriminalai.com

šaltinis: VDI info.

Posted Under
Be kategorijos