Vaikų saugumu besirūpinančių pareigūnų patarimas tėvams – visada žinokite, ką veikia Jūsų vaikas

Prasidėjusios vasaros atostogos moksleiviams reiškia poilsį ir daug laisvo laiko. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, rūpindamiesi vaikų saugumu, nuo 2013-06-10 iki 2013-08-31 yra numatę įvairių prevencinių priemonių.

Pareigūnai surinko informaciją apie Kauno apskrities policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose vasaros metu įsikūrusias poilsio bazes, vaikų vasaros stovyklas, kitas vaikų susibūrimo vietas, stovyklose planuojamą užimti vaikų skaičių ir vasaros stovyklose organizuos įvairius renginius bei vykdys prevencines priemones. Renginių metu vaikai bus supažindinami su policijos pareigūno profesija, jaunųjų policijos rėmėjų veikla, jiems bus skaitomos paskaitos apie teises, pareigas ir atsakomybę, vaikai bus skatinami tapti jaunaisiais policijos rėmėjais. Suderinus su mokyklų vadovybe, mokyklų sporto salėse ir sporto aikštynuose bus organizuojamos įvairios sporto varžybos probleminio elgesio ar linkusiems daryti teisės pažeidimus vaikams.

Su nepilnamečiais dirbantys pareigūnai iš anksto pasidomėjo, kur vasaros atostogas planuoja praleisti vaikai, įrašyti į policijos profilaktinę įskaitą, ir ne rečiau kaip kartą per mėnesį tikrins jų elgesį gyvenamojoje vietoje.

Policijos pareigūnai kartu su kitų tarnybų darbuotojais, policijos rėmėjais, jaunaisiais policijos rėmėjais, kartą per savaitę organizuos reidus ir tikrins dažniausiai lankomas laisvalaikio praleidimo vietas, mokyklų ir vaikų poilsio stovyklų prieigas, vaikų ir jaunimo susibūrimo vietas.

Vasarą taip pat bus koreguojami patruliavimo maršrutai, atsižvelgiant į nusikaltimų, teisės pažeidimų, padarytų viešose vietose, skaičių, patruliuojant daugiau dėmesio bus skiriama žmonių lankomoms poilsiavietėms ir paplūdimiams.

Visoje Kauno apskrityje (Kaune, Jonavos, Kėdainių, Kaišiadorių ir Kauno rajonuose), bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, Vaiko teisių apsaugos skyriumi, Darbo birža ir nevyriausybinėmis organizacijomis, bus organizuojamas vaikų, įrašytų į policijos profilaktinę įskaitą ir policiją dominančių vaikų apskaitą, užimtumas vasarą.

Policijos pareigūnų pastangomis, 2012 m. vasarą užimti 743 vaikai, iš jų 167 buvo įrašyti į policiją dominančių vaikų informacinę apskaitą, 8 – į policijos profilaktinę įskaitą.

Kauno apskrities policijos nepilnamečių reikalų pareigūnų nuomone, svarbiausias patarimas, rūpinantis vaikų saugumu ne tik vasarą, skirtas tėvams: visada turite žinoti, ką veikia Jūsų vaikas. Pasidomėkite, kada jis išeina, kur bus, su kuo leis laisvalaikį, kas jo draugai, būtinai sužinokite jų mobiliojo ryšio telefonų numerius.

Policija pataria gyventojams:         

  • Atminkite, kad vaiko saugumas yra kiekvieno reikalas. Nebūkite abejingi, kai matote vienišą pasimetusį ar išsigandusį vaiką, pasistenkite jam kaip nors padėti. Gali būti, kad vaikas įbaugintas ir jam prisakyta nekalbėti su nepažįstamaisiais.
  • Liepkite savo vaikams nekalbėti su žmonėmis, kurių jie gerai nepažįsta, kai jie yra vieni ir ne namuose.
  • Vaikai neturėtų niekur ir su niekuo išeiti iš namų, prieš tai nepasakę tėvams ar kam nors iš suaugusių šeimos narių, su kuo išeina.
  • Vaikai turi visuomet Jums pasakyti, jeigu kas nors artinosi ar bandė kalbėti su jais. Jūs turite paaiškinti, kad nieko bloga, jeigu jie Jums tai papasakos.
  • Paaiškinkite vaikui, ką daryti, jeigu jis pasiklystų. Liepkite jam tokiu atveju kreiptis į policininką, parduotuvės pardavėją ar kokį nors suaugusįjį su mažais vaikais. Prisakykite vaikui nenueiti toli nuo tos vietos, kur paskutinį kartą Jus matė.
  • Nepalikite vaiko kitų vaikų priežiūroje. Jūsų vaiką turėtų pagloboti suaugęs pažįstamas žmogus.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos