V.Blinkevičiūtė: Europos Parlamentas atmetė ACTA susitarimą

Europos Parlamentas balsuodamas plenariniame posėdyje atmetė ACTA susitarimą. Prieš priimdami sprendimą, Europos Parlamento nariai išklausė penkių Parlamento komitetų nuomonę įvairiais siūlomo sudaryti susitarimo aspektais – teisės požiūriu, piliečių laisvių, pramonės, vystymosi bei tarptautinės prekybos. Visi minėti komitetai rekomendavo atmesti siūlymą Europos Sąjungai prisijungti prie ACTA.

Pagrindinis EP pranešėjas šiuo klausimu Socialistų ir demokratų frakcijos narys Deivydas Martinas įsitikinęs, kad teisės aktai, dėl kurių deramasi ir kurių įsigaliojimo siekiama slaptai, yra blogi teisės aktai. Be to, pranešėjo manymu, atėjus laikui balsuoti, ką pasirinkti – komercinius interesus ar pilietines laisves, Parlamentas visada stos pilietinių laisvių pusėn.

Pranešėjas D. Martinas taip pat pabrėžė, kad Parlamentas pritaria tam, kad Europos Sąjungoje intelektinės nuosavybės teisės turi būti ginamos. Tačiau ACTA nėra tam tinkama priemonė. Be to, anot pranešėjo, jei Komisija būtų tinkamai įtraukusi Parlamentą į derybų procesą nuo pat pradžios ir atsižvelgusi į Parlamento raginimą turėti dvi atskiras sutartis – vieną dėl fizinių prekių, kitą dėl virtualių, pirmajai šiandien būtų buvę galima pritarti.

Visuomenė šiuo klausimu buvo itin aktyvi visą ACTA svarstymo Parlamente pusmetį – vien per pastarąją savaitę sulaukėme per tūkstantį laiškų, prašančių nepritarti susitarimo sudarymui. Turbūt galima drąsiai sakyti, kad tokios visuomenės reakcijos dar nebuvo sulaukęs nė vienas Parlamente nagrinėjamas klausimas.

Visgi nerimą iki pat galutinio balsavimo kėlė Parlamento politinės dešinės pozicija. EP socialdemokratai dar vakar paragino konservatorių frakciją aiškiai informuoti piliečius apie jų poziciją ACTA atžvilgiu, nes nuo balsavimo įvairiuose Parlamento komitetuose pradžios jie vengė atvirai išreikšti savo pritarimą šiai sutarčiai, bandydami sukliudyti greito EP sprendimo priėmimui ir kitaip klaidindami piliečius.

Parlamentas pasirūpins, kad intelektinių teisių apsauga sulauktų reikiamo dėmesio. Klausymai dėl to, kaipgi turėtų atrodyti sutartis, kurią ES galėtų pasirašyti po ACTA atmetimo, socialdemokratų frakcijos iniciatyva jau įvyko. Belieka tikėtis, kad ir Komisija šįkart imsis tinkamų veiksmų.

kriminalai.com

šaltinis: LSDP info.

Posted Under
Be kategorijos