Už užrašus ant „siauruko“ vagonų – bausmės neprašytiems „grafitininkams“

siaurukasAukštaitijos siaurasis geležinkelis, visų meiliai vadinamas „siauruku“, yra vienas unikaliausių ir saugotinų šalies inžinerinio paveldo objektų, jo vagonus Anykščiuose be leidimo užrašais išmarginę jauni vilniečiai vakar sulaukė bausmių: trims jų – 25 metų G. L., 23 metų L. R. ir 21 metų L. M. paskirtos laisvės apribojimo vieneriems metams bausmės,  tik L. M. ši bausmė subendrinta su ankstesne bausme už panašią veiką, padarytą Ignalinoje – dviejų vagonų nupurškimą dažais, jam laisvė apribota vieneriems metams trejiems mėnesiams.

Taip pat trys nusikaltę jaunuoliai privalės per keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos atlikti 30 valandų nemokamų darbų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose, jie įpareigoti be kontroliuojančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, būti savo namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto, jei tai nesusiję su darbu ar mokslu.

Du teisiamuosius – 25 metų A. L. ir 24 metų V. CH. nutarta atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorų perduotoje nagrinėti rajono apylinkės teismui nusikaltimų nuosavybei ir viešajai tvarkai baudžiamojoje byloje penki jaunuoliai buvo kaltinami svetimo turto sugadinimu ir viešosios tvarkos pažeidimu.

Prieš dvejus metus gruodžio pabaigoje Anykščių geležinkelio stoties darbuotojai ant keturių vagonų pamatė purškiamaisiais dažais išpieštus įvairius užrašus. Paaiškėjo, kad tokiu netinkamu būdu savo sugebėjimus „graffiti“ žanre išbandė iš sostinės atvykę vilniečiai, kurių studijos ar pomėgiai yra susiję su daile.

Prokurorai tokį savivaliavimą įvertino pagal įstatymus, nes nekviesti svečiai, be šeimininkų leidimo aerozoliniais dažais išpurškę keturių vagonų korpusus, pasielgė įžūliai ir tokiais veiksmais pademonstravo nepagarbą aplinkai ir nuosavybei, sutrukdė viešosios įmonės darbą ir Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui padarė 20 tūkstančių 844 litų turtinę žalą.

„Nelegalių piešinių nereikėtų painioti su teisėtai savo kūrybą siekiančiais atskleisti „graffiti“ žanro menininkų darbais, tačiau dėl chuliganiškų ar kitų paskatų paskatų gadinami gyvenamųjų namų, administracinių pastatų ir kitų statinių fasadai primena paprasčiausius vandalizmo atvejus, padaro turtinę žalą ir kelia pagrįstą savininkų nerimą. Už nelegalius piešinius ir įvairių pastatų, tarp jų ir už kultūros paveldo objektų sužalojimą ar niokojimą, tenka atsakyti įstatymų numatyta baudžiamąja tvarka kaip už svetimo turto sugadinimą“,- teigia Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Ričardas Juozainis.

Už didelės vertės svetimo turto sugadinimą baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki penkerių metų, už viešosios tvarkos pažeidimą – viešaisiais darbais, bauda, laisvės apribojimu, areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.