Teisėjų tarybą, Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą ir Teisėjų tarybą sausio mėnesį pasiekusio „Garliavos šeimos klinikos” direktorės, gydytojos Astos Šilikienės pareiškimo ir Laimutės Stankūnaitės prašymo svarstymas baigėsi drausminės bylos teisėjai Neringai Venckienei iškėlimu.
Teisėjų etikos ir drausmės komisijai (TEDK) A. Šileikienė skundė Kauno apygardos teismo teisėjos elgesį „Garliavos šeimos klinikoje“. Gydytojos teigimu, įžūlus globėjos elgesys ir negražių žodžių vartojimas mergaitės akivaizdoje, provokacijos ir reikalavimai pakeltu tonu yra neigiama įtaka. TEDK adresuotame prašyme šeimos klinikos gydytoja klausė: „Ar pil. N. Venckienės elgesys nepažeidžia etikos normų? Jei pažeidžia, ar nekeltina drausminė byla?“
L. Stankūnaitės įsitikinimu, teisėjos veiksmai ir elgesys „Garliavos šeimos klinikoje“ š. m. sausio 9-ąją su teisėjams taikomu Teisėjų etikos ir drausmės kodeksu nedera. Teikėja prašė TEDK apsvarstyti ir įvertinti teisėjos N. Venckienės veiksmus „Garliavos šeimos klinikoje“ ir, pasitvirtinus Teisėjų etikos ir drausmės kodekso nesilaikymo faktui, įstatymų nustatyta tvarka pritaikyti bausmę teisėjos atžvilgiu.
Savo paaiškinime Kauno apygardos teismo teisėja nurodo, kad Gydytojų komisijos paprašiusi išduoti pažymą apie mažametės būklę, tačiau tokia pažyma išduota nebuvo, o pati gydytoja, elgdamasi įžūliai, rėkaudama, šūkaudama, kviesdama policijos pareigūnus ir Gydytojų konsultacinei komisijai uždrausdama išduoti pažymą, pažeidė ir etikos, ir norminių aktų reikalavimus bei neatliko savo pareigų kurias turėjo atlikti.
Pagal Kauno apygardos teismo patikrinimo aktą ir įrodymus (medicininius dokumentus, įvykį mačiusių liudytojų, klinikos personalo, lankytojų paaiškinimus, vaizdo įrašus), nustatyta, kad teisėja klinikoje triukšmavo, reikalavo, įžeidinėjo, mergaitės akivaizdoje šmeižė ir negražiai kalbėjo, o į įspėjimą, kad bus iškviesta policija, nereagavo. Iš teisėjos N. Venckienės pateiktos apsilankymo „Garliavos šeimos klinikoje“ vaizdo medžiagos, matyti, kad vaizdo įrašo trukmė ir medicininiuose dokumentuose nurodoma teisėjos lankymosi (buvimo) klinikoje trukmė iš esmės skiriasi. Atsižvelgiant į tai, patikrinimo metu daryta išvada, kad užfiksuoti tam tikri tiriamo įvykio fragmentai, o ne visa apsilankymo eiga. Patikrinimo komisija sprendė, kad N, Venckienę lydėję asmenys nebuvo gavę sutikimo vaizdo įrašymo priemonėmis filmuoti klinikos darbuotojų, o į prašymą filmavimą nutraukti, nereagavo. Todėl patikrinimo metu iškilo abejonių, ar šie duomenys surinkti nepažeidžiant teisės normų aktų reikalavimų bei klinikos personalo teisių.
TEDK nusprendė teisėjai N. Venckienei iškleti drausmės bylą ir vertino, kad, kilus konfliktui, teisėja nesielgė korektiškai ir mandagiai, konflikto nesistengė išspręsti taikiai. Toks elgesys privačiame gyvenime nėra pavyzdingas ir dėl jo gali nukentėti teisėjo reputacija.
kriminalai.com
šaltinis: TEDK info.