Uostamiesčio areštinėje „svečiuojasi” padegėjai (video)

Uostamiesčio areštinėje „svečiuojasi” padegėjai

klaipedos policija

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) pareigūnai sulaikė asmenis, įtariama prisidėjusius prie vienos uostamiesčio bendrovės, teikiančios laidojimo ir kremavimo paslaugas, automobilio padegimo.

Pirminiais duomenimis, automobilis padegtas pagal kitos bendrovės – konkurentės direktoriaus užsakymą.

130 000 Lt įvertintas automobilis „MB“, pritaikytas mirusiųjų kūnams gabenti, padegtas 2013 m. vasario mėn. pradžioje po vidurnakčio. Gaisro metu automobilis buvo visiškai sunaikintas, jame taip pat sudegė karstas ir mirusiojo drabužiai. Be to, gaisro metu buvo sugadintas VšĮ „Klaipėdos universitetinė ligoninė“ pastato fasadas.

Ikiteisminį tyrimą dėl šios rezonansinės nusikalstamos veikos atlieka ONTB pareigūnai. Tyrėjai įtaria, kad šį nusikaltimą organizavo ir vykdytojus už pažadėtą atlygį pasamdė kitos laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės direktorius. Galimas nusikalstamos veikos padarymo motyvas – konkurencinė kova.

Uostamiesčio pareigūnai įtaria, kad verslininkas ne tik organizavo nusikaltimą, kuris buvo padarytas visuotinai pavojingu būdu, bet ir vykdė komercinę veiklą, pažeidinėdamas nustatytą tvarką bei galimai sukčiavo, apgaule pasisavindamas valstybės lėšas – išmokas asmenims laidoti.

Dabartinėje ikiteisminio tyrimo stadijoje sulaikyti ir į Klaipėdos apskrities VPK areštinę uždaryti keturi asmenys. Jiems pareikšti įtarimai dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu ir sukčiavimų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, prie nusikalstamos veikos galėjo prisidėti ir kiti šiuo metu nesulaikyti asmenys. Taip pat tikrinamos versijos ir dėl sulaikytų įtariamųjų galimai padarytų kitų nusikaltimų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

LR BK 187 str. 2 d. už svetimo turto sunaikinimą visuotinai pavojingu būdu numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

kriminalai.com                           

šaltinis: Klaipėdos aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *