Šiemet ugniagesiai jau užgesino per 2 tūkstančius pernykštės žolės gaisrų, nuniokojusių beveik 4500 hektarų pievų. Gaisrai atvirose teritorijose sudaro net 46 proc. visų gaisrų. Už šių skaičių slypi milžiniški nuostoliai gamtai ir žmonių turtui: degančiose pievose žūva reti augalai, gyvūnai, čia perintys paukščiai, didėja oro užterštumas. Be to, nuo liepsnojančios sausos žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o skaudžiausia, kad tokiuose gaisruose beveik kasmet žūva ir žmonių. Laimė, šiemet aukų liepsnojančiose pievose pavyko išvengti.
Sinoptikai pranašauja šiltą savaitgalį, tad daugelis žmonių patrauks į gamtą, sodus, tvarkys aplinką. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų nedeginti sausos žolės, o pastebėjus tokius gaisrus, nepraeiti abejingai pro šalį, bet pasistengti patiems ją užgesinti, nelaukiant, kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis, užpilant ją vandeniu arba smėliu. O jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks patiems susidoroti, tuojau pat kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.
Tuo pačiu primename ir įspėjame, kad už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti nuo 200 iki 1000 litų bauda, o pareigūnai – nuo 400 iki 1200 litų. Be to, gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą, o ji gali siekti ne vieną tūkstantį litų.
kriminalai.com
šaltinis: VPGD info.