Rugsėjo mėnesį Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai gilino žinias ir profesinius įgūdžius gaisrinėje surengtuose mokymuose apie sandarinimo darbus naftos perdirbimo gamykloje. Pastaraisiais metais ugniagesiai, plėsdami gelbėjimo ir specialiųjų darbų spektrą bei siekdami užkirsti kelią pavojingoms situacijoms ir nelaimingiems įvykiams, AB „ORLEN Lietuva“ atlieka vamzdynų ir indų, kuriuose yra likutinis produktas ir slėgis, sandarinimo darbus: montuoja akles, apsauginius vožtuvus, sklendes. Kadangi šie darbai reikalauja kvalifikuoto ir profesionalaus atlikimo, nuspręsta surengti mokymus.
Teorinę mokymų dalį „Flanšinių jungčių surinkimas, sandarinimas“ ugniagesiams gelbėtojams bei vadovaujantiems pareigūnams vedė jau daugiau kaip dešimt metų AB „ORLEN Lietuva“ įvairius projektus įgyvendinančios UAB „Techniniai projektai“ atstovai, šiuos kursus rengiantys ir bendrovėje dirbančių rangovinių organizacijų darbuotojams. Geranoriškų UAB „Techniniai projektai“ vadovų – direktoriaus pavaduotojo Antano Baranovo ir remonto direktoriaus Ginto Nekrašo dėka keturias dienas kiekvienai budinčiai pamainai mokymai vesti neatlygintinai.
Po paskaitų ugniagesiai gelbėtojai teorines žinias iškart pritaikė praktiškai atlikdami realius darbus technologiniuose įrenginiuose: montavo flanšines jungtis, keitė flanšinių jungčių smeiges naudojant dinamometrinius raktus. Sandarinimo darbai buvo vykdomi bendradarbiaujant su UAB „Rudesta“ techniniais specialistais bei kvalifikuotais šaltkalviais. Išklausiusieji kursą buvo testuojami, jiems įteikti pažymėjimai. Pagal bendrovėje nustatytą darbų organizavimo ir atlikimo tvarką, vadovaujantys valdybos pareigūnai dar papildomai privalėjo Mokymo centre išklausyti darbų saugos kursą ir būti atestuoti darbų vadovais.
Šių mokymų tikslas – gilinti ugniagesių gelbėtojų teorines žinias ir tobulinti praktinius įgūdžius, užtikrinant greitą avarinių situacijų likvidavimą, taip pat susipažinti su įmonėje naudojamomis sandarinimo medžiagomis, įrankiais ir naujausiomis šios srities technologijomis. Mažeikių OPGV viršininkas R. Ramanauskas, taip pat išklausęs kursą, neabejoja, kad įgytos žinios, ypač praktiniai įgūdžiai, visiems kursų dalyviams padės profesionaliai atlikti savo pareigas ekstremaliųjų situacijų metu, šalinant degių ir sprogių medžiagų nuotėkius, nes, pasak vadovo, operatyvumas ir profesionalumas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, padedančių sėkmingai dirbti likviduojant tokias situacijas.
kriminalai.com
šaltinis: PAGD info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.