UAB „Tele-3“ skirta bauda už programų rėmimo ir prekių rodymo pažeidimus

Lietuvos radijo ir televizijos komisija nustatė, kad televizijos programos „TV3“ laidose „Susitikime virtuvėje“ (transliuotose š. m. vasario 27, 28 ir 29 d. ir kovo 1 d.) buvo nesilaikoma nustatytų reikalavimų programų rėmimui ir prekių rodymui.

Laidos „Susitikime virtuvėje“ vedėjams ir dalyviams darant specialias reklamines nuorodas į programos rėmėjo prekybos tinklo „IKI“ teikiamas paslaugas ir prekes, akcentuojant jų privalumus ir skelbiamas akcijas, taip pat stambiu planu visur rodant „IKI“ logotipą, buvo sudaryta padidinta galimybė pastebėti konkrečias prekes ir paslaugas, skatinama pirkti „IKI“ prekybos tinkluose bei naudotis specialiais jų pasiūlymais. Tuo buvo pažeistas Visuomenės informavimo įstatymas, nurodantis, kad remiamose programose negali būti tiesiogiai skatinama pirkti ar nuomoti rėmėjo prekes ar paslaugas, daryti reklamines nuorodas į jas.

Laidose taip pat žiūrovai nebuvo aiškiai informuojami apie prekių rodymą. Prekių ženklas „P“ buvo rodomas tik programos pradžioje, nors įstatymas reikalauja, kad apie prekių rodymą turi būti informuojama laidos pradžioje ir pabaigoje, taip pat atnaujinus laidos rodymą po įterptos reklamos. Už šiuos Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus komisija balandžio 18 d. paskyrė 1000 Lt baudą tuo metu laikinai ėjusiam UAB „Tele-3“ vadovo pareigas Aldui Juroniui.

kriminalai.com

šaltinis: LRTK info.

Posted Under
Be kategorijos