2012 m. gegužės 4 d. Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo už sukčiavimą internetiniuose tinklapiuose kaltinamiesiems E. P., A. K. ir G. M. skirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams. Kaltinamasis E. P. turės atlyginti nukentėjusiesiems padarytą 370 litų, o A. K. – 540 litų turtinę žalą.
Kaltinamieji, turėdami tikslą apgaule įsigyti svetimą turtą, naudodamiesi interneto paslauga, kompiuterinės programos – internetinės naršyklės pagalba, prisijungė prie interneto svetainės ir neteisėtai perėmė, nukopijuodamas joje esančius elektroninio pašto dėžučių vartotojų adresus ir jų slaptažodžius. Tuomet panaudodami neteisėtai perimtus elektroninio pašto slaptažodžius, neteisėtai prisijungė prie elektroninio pašto dėžučių ir susirašinėjo su elektroninio pašto dėžutėse kontaktuose esančiais asmenimis, iš kurių apgaule, prisistatydami kitų asmenų vardais, savo naudai įgijo daugiau nei 3400 Lt svetimo turto.
Teismas, skirdamas bausmes kaltinamiesiems, atsižvelgė, kad kaltinamieji padarė tęstines nusikalstamas veikas. Jų atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra ta, kad jie prisipažino padarę baudžiamojo įstatymo numatytas nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi. Teismas nenustatė atsakomybę sunkinančių aplinkybių. Kaltinamieji didesnei daliai – 30 nukentėjusiųjų ir civilinių ieškovų atlygino padarytą žalą. Liko neatlyginta žala tik dvylikai nukentėjusiųjų ir civilinių ieškovų. Padaryta nukentėjusiesiems turtinė žala nėra didelė.
Baudžiamajame kodekse nustatyta, kad bausmė yra valstybės prievartos priemonė, skiriama teismo nuosprendžiu nusikaltimą ar baudžiamąjį nusižengimą padariusiam asmeniui. Jos paskirtis yra ne tik nubausti asmenį už atitinkamos nusikalstamos veikos padarymą, bet ir užtikrinti teisingumo principo įgyvendinimą, ir taip paveikti asmenį, kad pastarasis laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų. Todėl teismas, įvertinęs byloje nustatytas aplinkybes, kaltinamųjų asmenybes, priėjo išvados, kad bausmės tikslai kaltinamųjų atžvilgiu gali būti pasiekti skiriant jiems laisvės atėmimo bausmę, kurios dydis mažesnis nei straipsnių sankcijoje nustatytas vidurkis, o paskirtų laisvės atėmimo bausmių vykdymą tikslinga atidėti, paskiriant kaltinamiesiems įpareigojimus: atlyginti priteistą turtinę žalą nukentėjusiesiems ir civiliniams ieškovams per keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo; be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms. Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą.
kriminalai.com
šaltinis: Vilniaus m. 3 apylinkės teismo info.