Savaitgalį į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą kreipėsi keletas Telšių miesto gyventojų, kurie informavo apie gautus telefoninių sukčių skambučius.
Siekdami iš telšiškių išvilioti nemažas sumas pinigų, paskambinę asmenys pateikė istorijas apie neva nukentėjusius ar kitus asmenis sužalojusius jų artimuosius. Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad nei vienas Žemaitijos sostinės gyventojas ne tik nepakliuvo į sukčių surengtas pinkles, bet ir padėjo sučiupti įtariamuosius. Septyniasdešimtmetė, sulaukusi įtartino skambučio, telefono ragelyje išgirsta istorija nepatikėjo ir operatyviai sureagavusi, apie įvykį informavo pareigūnus. Surengus pasalą, buvo nustatyti du asmenys, kuriems dėl padarytos nusikalstamos veikos Telšių aps. VPK pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Ką reikėtų žinoti, kad nepakliūtumėte į telefoninių sukčių pinkles?
Neskubėkite vykdyti skambinančiojo prašymų.
Jokiu būdu neatskleiskite skambinantiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų (atpažinimo kodo, slaptažodžių, sąskaitų numerių).
Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.
Atminkite, įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo).
Neperduokite pinigų per tarpininkus.
Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.
Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus.
Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
Neatidarykite durų nepažįstamiems žmonėms, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.
Jeigu kyla nors menkiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos tel. 112.
kriminalai.com
šaltinis: Telšių aps. VPK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.