Telefoniniai sukčiautojai, kurdami įvairiausius pramanus, išvilioja žmonių santaupas ir tuština banko sąskaitas jau daug metų. Deja, vis dar atsiranda patiklių žmonių.
Sausio 16 d. apsimetėliu patikėjo viena Ukmergės miesto gyventoja. Apie 15.30 val. 64-erių metų S. S. sulaukė skambučio į laidinį telefoną. Paskambinęs asmuo prisistatė policijos tyrėju. Vyriškis su moterimi telefonu bendravo apie pusantros valandos. Jis papasakojo įtikinančią istoriją, neva banko darbuotoja naudojosi S.S. bankininkystės duomenimis, aiškino, kad būtina užblokuoti S.S. banko sąskaitą ir tam reikalingi internetinio prisijungimo prie banko sąskaitos kodai. S.S. padiktavo visus savo prisijungimo duomenis, pasakė slaptažodį. Tik baigusi pokalbį, ukmergiškė susivokė, jog veikiausiai kalbėjosi su sukčiumi – juk pareigūnai niekada tokių duomenų telefonu nereikalauja. Ji tuojau patikrino savo banko sąskaitą ir pamatė, kad sąskaitoje, kurioje buvo per 1000 telikę 18 litų.
Moteris iš karto kreipėsi į policiją, dėl sukčiavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Praėjusiais metais dėl telefoninių sukčiavimų Ukmergės rajono policijos komisariate buvo pradėta 13 ikiteisminių tyrimų. Aštuoniose iš jų yra nustatyti įtariamieji, bylų tyrimas perduotas kitoms policijos įstaigoms.
„Nuolat kartojame: gyventojai turėtų įsidėmėti vieną paprastą taisyklę – savo asmens duomenų, banko sąskaitos numerio, elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų niekam sakyti telefonu nevalia. Juk negalite įsitikinti „kas kitame laido gale“. Dar sykį akcentuojame: tai yra konfidencialūs duomenys, todėl nei pareigūnas, nei banko darbuotojas neturi teisės telefonu jų prašyti, ir tikrai to niekada nedaro“, – aiškina Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Rolandas Kiškis.
Policijos pareigūnai prašo gyventojus nebūti patikliais, ypatingai kalbant telefonu su nepažįstamais asmenimis. Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, nors skambinantysis jums ir pasirodytų geranoriškas ir patikimas. Apie patirtus sukčiavimo būdus būtinai praneškite policijai, pasikalbėkite su giminaičiais, pažįstamais, kaimynais, vaikais.
Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite į policiją pagalbos telefonu 112.
kriminalai.com
šaltinis: Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. PK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.