Telefoniniai sukčiai nusitaikė į paskolų ieškančius žmones

telefonasTelefoniniai sukčiai nusitaikė į  žmones

Pastaruoju metu telefoniniai sukčiai pradėjo naudoti naują apgavystės būdą. Internete radę paskolų ieškančių asmenų telefonų numerius paskambina, prisistato realiai veikiančių įmonių (pavyzdžiui, nekilnojamojo turto agentūros, paskolų refinansavimo įmonės ir pan.) darbuotojais ir pasiūlo paskolą labai palankiomis sąlygomis.

Sudomintam „klientui“ sukčiai praneša, kad prieš gaunant paskolą reikia į jų nurodytas fizinių asmenų sąskaitas pervesti „notarinį mokestį“, vėliau – „paskolos draudimo mokestį“, po to – „dokumentų įforminimo mokestį“. Visų šių įmokų suma paprastai siekia 1200-1500 Lt. Pervesti pinigai akimirksniu išgryninami ir perduodami sukčių bendrininkams. Pažymėtina, kad nuo sukčių dažniausiai nukenčia jau prasiskolinę žmonės, iš paskutiniųjų besistengiantys grąžinti skolas, savo sunkią  finansinę padėtį.

Policija įspėja, kad tiek asmenys, leidžiantys sukčiams naudotis savo banko sąskaitomis, išgryninantys ir perduodantys pinigus kitiems, tiek tie, kuriems šie pinigai perduodami, padaro nusikaltimą, numatytą LR baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. (sukčiavimas, įvykdytas organizuotos asmenų grupės) ir yra traukiami baudžiamojon atsakomybėn. Už šią neteisėtą veiką numatyta laisvės atėmimo bausmė iki 8 metų. Be to, teks atlyginti nukentėjusiems asmenims padarytą turtinę žalą. Lengvo pelno mėgėjams patartina  susimastyti ar verta padėti sukčiams, už pagalbą gaunant nuo 30 iki 200 Lt (priklausomai nuo pervestos į sąskaitą sumos dydžio), o pinigų stokojantiems vertėtų neprarasti sveiko proto net ir per išgyvenamą sunkmetį.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.