Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė, bendradarbiaudama su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnais, teismui perdavė nusikalstamo susivienijimo narių bylą, disponavusių labai dideliais narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiais, kurie organizavo ir nelegalų jų patekimą į rinką.
„Ši labai didelės apimties byla yra viena iš didžiausių per pastaruosius metus tirtų Kauno teisėsaugininkų baudžiamųjų bylų. Tyrimo metu sulaikytas 21 įtariamasis, nustatytas kiekvieno iš jų vaidmuo susivienijime, sulaikyta ir ištirta 15 transporto (BMW X5) bei kitų priemonių. Jas ištyrę specialistai nustatė, kad beveik visuose automobiliuose buvo įrengtos slėptuvės narkotikų gabenimui, rasti narkotikų pėdsakai. Tyrimo metu rasta ir paimta beveik trys šimtai kilogramų narkotinės medžiagos – kanapių dervos. Tai, kaip žinoma, ,,juodojoje rinkoje“ vertinama trimis milijonais litų“, – apie didelės apimties tyrimą kalbėjo prokurorė.
Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad keturiasdešimt ketverių metų kaunietis S. B. vadovavo nusikalstamam susivienijimui, organizavo neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu, organizavo šių medžiagų kontrabandą.
Prie šio nusikaltimo vykdymo prisidėjo 18 Kauno ir Kauno rajono gyventojų, kuriems pateikti kaltinimai neteisėtu disponavimu labai dideliais narkotinių, psichotropinių medžiagų kiekiais, kontrabandos organizavimu.
,,S. B. suvienijo minėtus asmenis bendrai nusikalstamai veikai – daryti labai sunkius ir sunkius nusikaltimus: narkotines medžiagas labai dideliais kiekiais, vidutiniškai po 100 kg, gabenti lengvuosiuose (dažniausiai BMW X5) automobiliuose įrengtose slėptuvėse. Narkotinės medžiagos buvo vežamos iš Ispanijos bei Olandijos į Rusijos Federaciją per Lietuvos Respubliką. Susivienijimo nariai tarpusavyje palaikė labai glaudžius ryšius, veikė pasiskirstydami vaidmenimis bei užduotimis. Buvo aprūpinti transporto ir ryšio priemonėmis, nusikaltimų įrankiais“, – kalbėjo ikiteisminį tyrimą kontroliavusi prokurorė.
Daugumai kaltinamųjų skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas, namų areštas ar įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato laisvės atėmimo bausmę iki penkiolikos metų, susivienijimo organizatoriui ir vadovui – laisvės atėmimą iki gyvos galvos.
kriminalai.com
šaltinis: Kauno apygr. prokuratūros info.