Teismas panaikino VRK sprendimą dėl apygardos rinkimų komisijos pirmininkės veiksmų
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pripažino, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos 2013 m. vasario 15 d. sprendimas (toliau – Sprendimas), kuriuo nuspręsta, jog nėra pagrindo konstatuoti, kad apygardos rinkimų komisijos pirmininkė D. K. savo veiksmais pažeidė Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 20 straipsnio 3 dalies nuostatas, yra neteisėtas.
Bylą nagrinėjęs LVAT pažymėjo, jog Seimo rinkimų įstatymo 20 straipsnio 3 dalis įtvirtina, kad rinkimų komisijos nariui ar pirmininkui, davusiam rašytinį pasižadėjimą, draudžiama bet kokia rinkimų agitacija ar kiti bandymai paveikti rinkėjų valią.
Leidžia suabejoti jos politiniu neutralumu
Nustačiusi, jog apygardos rinkimų komisijos pirmininkė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė D. K., dalyvavo Lietuvos socialdemokratų partijos narių I. Š., N. G. ir M. P. susitikime su rinkėjais, LVAT teisėjų kolegija įvertino, jog jau pats faktas, kad D. K. atvyko į Lietuvos socialdemokratų partijos iškelto kandidato į Seimo narius organizuotą renginį, skirtą tikslinei auditorijai – aktyviąją rinkimų teisę turintiems asmenims, leidžia suabejoti jos politiniu neutralumu.
Remdamasis byloje nustatytais duomenimis, LVAT pabrėžė, jog D. K. ne tik stebėjo diskusiją, tačiau viešai pasisakė daugiabučių namų renovacijos projektų įgyvendinimo klausimu, savo vertinimais išreikšdama simpatijas kandidato N. G. propaguojamai politikai. Be to, LVAT vertinimu, internetinėje erdvėje skleidžiamai informacijai, susijusiai su N. G. politine kampanija, perteikti buvo pasitelkti tokie video ir audio sprendimai, kuriais siekta rinkėjus pritraukti pasinaudojant kitų Lietuvos socialdemokratų partijos politikų populiarumu. LVAT teisėjų kolegija pabrėžė, jog D. K. nepaneigė, kad savo vardą ir atvaizdą leido naudoti šiai politinei reklamai, ir padarė išvadą, jog nurodytų aplinkybių pakanka konstatuoti Seimo rinkimų įstatymo 20 straipsnio 3 dalies pažeidimą.
LVAT Sprendimą panaikino kaip neteisėtą ir nepagrįstą
LVAT teisėjų kolegija pripažino, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos Sprendime padaryta išvada, jog paminėti D. K. veiksmai nebuvo bandymas paveikti rinkėjų valią, yra iš esmės neteisinga. Atsižvelgęs į byloje nustatytas aplinkybes, LVAT Sprendimą panaikino kaip neteisėtą ir nepagrįstą.
kriminalai.com
šaltinis: LVAT info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.