Tarnybiniai šunys – nepamainomi pareigūnų pagalbininkai

tarnybiniai šunys2014 m. sausio 30 d. Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdyboje vykusiame susitikime aptarta 2013 m. policijos kinologų veikla, jos kryptys ir uždaviniai.

2013 m. tarnybiniai šunys šalyje buvo naudojami 1969 kartus. Viena iš pagrindinių sričių, kurioje naudojami tarnybiniai šunys, vis dar išlieka pėdsekystė. Ieškant dingusių arba įtariamųjų asmenų tarnybiniai šunys buvo naudojami 162 kartus.

Šalyje greitai plintanti narkomanija jau palietė ir labiausiai pažeidžiamus visuomenės narius – vaikus. Teisėsauga skiria didžiules jėgas kovodama su nusikaltimais, susijusiais su narkotinių ir psichotropinių medžiagų įsigijimu, gamyba, platinimu. Šioje kovoje nepakeičiami keturkojai pagalbininkai – tarnybiniai šunys. Jiems padedant narkotinės medžiagos surandamos pačiose sudėtingiausiose slėptuvėse. Ieškant narkotinių ar psichotropinių medžiagų tarnybiniai šunys buvo naudojami 347 kartus.

Prieš keletą metų pradėti ruošti tarnybiniai šunys, ieškantys žmogaus lavonų ir jų dalių. Tokie šunys naudojami turint informacijos apie galimą lavono buvimo vietą. Šuo gali surasti ir paženklinti lavono, užkasto iki 2 metrų gylyje ir išgulėjusio žemėje 3-5 metus, buvimo vietą. Taip pat šios specializacijos šunys išmokomi surasti lavonų buvimo vietą vandens telkiniuose. Ieškant lavonų ar jų dalių tarnybiniai šunys buvo naudojami 60 kartus.

Prevenciniuose, reprezentaciniuose ar panašiuose renginiuose tarnybiniai šunys buvo naudojami 698 kartą.  Apie tarnybinio šuns panaudojimą apsaugant pareigūnus, piliečius, objektus, sulaikant nusikaltėlius yra rašyta pakankamai. Dažnai piktai iššiepti šuns nasrai yra labai gera psichologinio poveikio priemonė tramdant viešosios tvarkos pažeidėjus.

Galima sakyti, kad mūsų moderniajame XXI amžiuje dar nesugalvotas toks technikos šedevras, kuris galėtų pakeisti keturkojus policijos pagalbininkus – tarnybinius šunis. „Iššovęs kulkos nesusigrąžinsi, o paleistą šunį susigrąžinsi visada!“-teigia policijos kinologai.

Šiuo metu policijos įstaigose dirba 74 policijos kinologai ir policijos reikmėms naudojamas 81 tarnybinis šuo. Pareigūnai tarnybinius šunis naudoja narkotinių ir psichotropinių medžiagų, lavonų ir jų dalių, sprogstamųjų medžiagų paieškai ir atlikdami odorologinius objektų tyrimus. Taip pat tarnybiniai šunys yra išmokyti užtikrinti viešąją tvarką ir sekti „karštais“ pėdsakais.

kriminalai.com

šaltinis: KTC Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdybos info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.