Sukčiai vėl dangstosi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų vardu

2012-05-21 į policiją kreipėsi pil. A. D., gimusi 1962 m., kuri pranešė, kad 2012-05-21 apie 14.00 val. į namų laidinį telefoną paskambino vyras, kuris prisistatė finansinių nusikaltimų pareigūnu, bei pasakė, kad nuo pil. A. D. banko sąskaitos yra nuiminėjami pinigai, todėl paprašė skambinti į banką jo nurodytu telefono numeriu. Paskambinus nurodytu telefonu, atsiliepė kitas vyras, kuris paprašė padiktuoti internetinės bankininkystės kortelės slaptažodžius. Netrukus paaiškėjo, kad iš pil. A.D. sąskaitos į kitą sąskaitą pilietės A. M. vardu buvo pervesti 2 667,80 Lt.

Sulaikyti įtariamieji A. K., gimęs 1975 m., ir A. M., gimusi 1975 m., kurie uždaryti į Kauno apskrities policijos areštinę. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

2012-05-21 Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate gautas pil. L.K., gimusios 1960 m., pareiškimas apie tai, kad 2012-05-19 apie 12.14 val. paskambinęs asmuo prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnu ir paaiškino, kad 2012-05-17 į jos sąskaitą buvo pervesti 4 000 Lt, ir vėl nuimti. Po pusvalandžio paskambino kitas vyras ir paprašė padiktuoti internetinės bankininkystės ir prisijungimo duomenis. 2012-05-21 apie 9.30 val., nuėjusi į banką pil. L.K. sužinojo, kad nuo jos sąskaitos nuimti 6 857,57 Lt ir  jos vardu paimti du kreditai po 1 000 Lt. Padaryta 8 857,57 Lt žala.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo.

Pastaruoju metu sukčiai tampa vis išradingesni ir įvairiais būdais stengiasi iš gyventojų išvilioti informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis. Primename, kad konfidenciali informacija yra atpažinimo kodas, slaptažodis, 24 slaptažodžiai kortelėje, sąskaitų numeriai. Tai pagrindiniai duomenų komponentai, reikalingi naudotis pinigais, esančiais asmens sąskaitoje (kortelėje), taip pat paskolų iš kreditą teikiančių bendrovių operacijoms atlikti.

Ypač padaugėjo atvejų, kai telefoniniai sukčiai prisistato FNTT tyrėjais, nurodo atvykti į apklausą, o tuo atveju, jei žmogus dėl laiko stokos ar sveikatos prisipažįsta negalintis tai padaryti, duoda neva banko juristo telefono numerį, kuriuo paskambinę žmonės praktiškai įtikinami, kad tikrai kalbasi su banko darbuotoju. Šis sukčius, neva rūpindamasis, kad skambintojo sąskaitos neareštuotų, iš žmonių išklausia elektroninės bankininkystės kodus. Juos gavus, ne tik ištuštinama sąskaita, bet ir sąskaitos savininko vardu paimami greitieji kreditai.

Kauno apskrities policija dar kartą įspėja, kad gyventojai nepasitikėtų melagingais skambučiais ir neatskleistų savo asmens bei banko sąskaitos duomenų asmenims, prašantiems jų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ar kokios kitos tarnybos vardu. Tarnybų pareigūnai neskambina gyventojams ir niekada neprašo padiktuoti elektroninės bankininkystės kodų. Policija įspėja, sulaukus panašaus pobūdžio skambučių, jokiu būdu nesuteikti prašomos informacijos, neskubėti vykdyti jų prašymų ir nedelsiant apie skambutį pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos