Sukčiai į savo žabangas žmones įtraukia, gąsdindami nusikalstamu bendrininkavimu

70-metė Kuršėnų gyventoja M. D. sausio 27-osios vakare padėjo telefono ragelį ir atsiduso – nepavyks nusikaltėliams padaryti jos savo juodų darbelių bendrininke. Moteris jautėsi atlikusi pilietinę pareigą: ką tik paskambinusiems Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnams ji sudiktavo savo elektroninės bankininkystės kodus ir slaptažodžius ir pareigūnai dabar galės atsekti, kokie niekadėjai bandė per jos sąskaitą plauti nešvarius pinigus.

Kuršėniškė apie 20 val. sulaukusi nepažįstamo vyro skambučio iš pradžių išsigando, kai šis prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnu ir pranešė, kad kažkas naudojasi jos banko sąskaitą nešvariems pinigams perpumpuoti į kitas sąskaitas ir paprašė jos elektroninės bankininkystės duomenų. M. D. buvo girdėjusi apie sukčius, todėl elektroninės bankininkystės duomenų patikėti nepažįstamam asmeniu nenorėjo. Tačiau kai jis prisistatė, įvardindamas konkrečias pareigas ir savo pavardę, po to telefono ragelį perdavė savo viršininkui ir šis pradėjo bauginti, kad, jei moteris nepasitikės pareigūnais, neduos elektroninės bankininkystės duomenų ir nepadės atskleisti nežinia kieno daromo nusikaltimo, ji taps tų nusikaltėlių bendrininke ir bus patraukta baudžiamojon atsakomybėn. Šie žodžiai moterį privertė patikėti, kad ji tikrai bendrauja su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais, ir ji padiktavo visus savo elektroninės bankininkystės duomenis. Tai buvo jos klaida. Niekada nei šios tarnybos, nei policijos pareigūnai, nei banko darbuotojai konfidencialių asmens ir elektroninės bankininkystės duomenų telefonu neprašo ir apie nusikaltimus nekalba. Jei iškils būtinybė šiais klausimais pabendrauti su jumis, pareigūnai arba atvyks pas jus į namus, arba pasikvies į savo būstinę. Tik sukčiai tokiomis temomis postringauja telefonu. Jiems moteris ir padiktavo duomenis sąskaitos, kurioje buvo 14 000 litų.

Sukčiai tuoj pat puolė laimikį pervesti į jų interesams tarnaujančią sąskaitą. Laimei, ši pinigų pervedimo operacija sukėlė įtarimą vienai banko darbuotojai. Savo įtarimais bankininkai pasidalijo su Šiaulių policijos pareigūnais. Ir labai sumaniai pasielgė. Sausio 28-osios rytą kriminalistai banko patalpose sulaikė tris asmenis, atėjusius išsigryninti iš moters sąskaitos pagrobtų 14 000 litų. Tai buvo Šiauliuose gyvenantys 18-metis D. K., 35 metų jau sulaukęs M. J. ir Šiaulių rajone gyvenantis 17-kos metų E. G. Sulaikytieji buvo uždaryti į areštinę, jiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto mokėjimo priemonės ir jos duomenų panaudojimo. Manoma, kad jie yra vadinamosios „kojos“ – asmenys, kurie paima pinigus iš sukčių apgautų žmonių arba juos išgrynina bankuose. Tai yra siūlas, vedantis link sukčiavimo operacijų organizatorių, kurie, manoma, reziduoja vienuose iš pataisos namų.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos