Savižudybės kelią pasirinkę žmonės aplinkiniams siunčia signalus

Rugsėjo 10-oji – Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Liūdna statistika byloja, kad būna ne vienas atvejis, kai  žmonės priima sprendimus pasitraukti iš gyvenimo ir pakelia prieš save ranką. Toks žmonių elgesys atneša didžiulį skausmą artimiesiems ir palieka klausimą „kodėl?“ Nejaugi nėra kitos išeities iš susidariusių nesėkmių rato?

Rugsėjo 10-ąją Šiaulių miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnai susitiko su Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro Psichikos sveikatos centro vedėja, gydytoja-psichiatre Olga Rimovskaja. Diskusija užvirė savižudybių tema: kokie atsiranda įspėjamieji ženklai, kai žmogus galvoja nusižudyti, kokia pagalba jiems reikalinga. Gydytoja papasakojo, kad per metus nusižudė du Dainų psichikos sveikatos centro pacientai. Bendruomenės pareigūnai per paskutiniuosius du mėnesius taip pat susidūrė su dviem atvejais, kai asmenys bandė žudytis. Tik operatyviai sureagavus Patrulių rinktinės pareigūnams, žmonių gyvybės buvo išgelbėtos. Liepos pradžioje pakelti prieš save ranką norėjo moteris, užsidariusi vonioje. Pareigūnams per balkoną patekus į butą,  nuo savižudės kaklo buvo nurišta virvė. Rugsėjo 1-ąją patruliai išgelbėjo žmogų, besikariantį ant namo kieme augančio medžio. Siekdami pagelbėti šiems žmonėms, bendruomenės pareigūnai dėl jų kreipėsi į Šiaulių psichiatrijos ligoninės Krizių intervencijos priėmimo ir konsultacijų skyrių.

Gydytojos nuomone, pirmiausia atsiranda įspėjamieji ženklai, kuriais žmogus savo artimiesiems tarsi praneša, kad jis planuoja pasitraukti iš gyvenimo. Tie žmonės, kurie dažnai kalba apie savižudybę, po kurio laiko tai ir įvykdo.

Daugiausia žudosi vyrai, kuriems būdingas impulsyvumas, emocinis nestabilumas. Juos įtakoja alkoholio vartojimas, narkotikai, socialinio statuso praradimas. Žmonės atsiduria tokioje būsenoje, kai apima visiškas beviltiškumas, jie nemato jokios išeities, tik savižudybės kelią.

Moterys prieš save kelia ranką dėl patirtų skaudžių išgyvenimų, meilės, artimųjų palaikymo netekimo. Kartais žudosi rimtomis ligomis sergantys žmonės, nes nebenori būti našta artimiesiems.

Pastebėjus, kad pasireiškė anksčiau nebūdingas žmogui elgesys, jis pradėjo spręsti palikimo klausimus, rašyti žinutes, raštelius, užsimindamas apie išėjimą anapilin, būtina į tokį žmogų atkreipti dėmesį, nepalikti jo vieno, nukreipti pas psichologus, psichiatrus. Žmonės, linkę į savižudybes, tyliai neišeina, jie duoda apie tai žinoti, todėl tokiam žmogui būtinas mūsų  visų palaikymas ir pagalba.

kriminalai.com                           

šaltinis: Šiaulių aps. VPK Šiaulių m. PK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos