„PZU Lietuva“ klientai praneša apie nuplėštus stogus Šalčininkuose

„PZU Lietuva“ Ryšių su klientais valdymo centro specialistai registruoja pranešimus apie paryčiais Šalčininkuose praūžusios audros nuostolius. Stiprus vėjas plėšė gyvenamųjų namų, garažų stogus, išdaužė langus. Bendrovė jau rezervavo apie 100 tūkst. litų nuostoliams atvykti. Žalų ekspertai važiuoja į įvykio vietas, kad įvertintų realius gyventojų nuostolius.

„Permainingas vasaros oras neleidžia atsipalaiduoti – šįkart dėl stiprios audros ir krušos nukentėjo Šalčininkų gyventojai. Mūsų ekspertai jau išvyko į pagalbą. Operatyviai įvertinę žalą, galėsime netrukus atlyginti gyventojų patirtus nuostolius“, – kalbėjo „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

M. Žilionio teigimu, nuostolių mastas paaiškės per kelias dienas, kai bus užregistruoti visi pranešimai. Ekspertas pabrėžia, kad pranešti apie įvykį galima per 3 dienas ir vėliau, jei žmonės neturi galimybės susisiekti su draudiku. Žalų ekspertas primena, jog labai svarbu iš karto pasirūpinti nukentėjusiu turtu, jį apdengti, sutvirtinti, kad žala nedidėtų.

„PZU Lietuva“ ekspertas pataria, kaip elgtis, nukentėjus nuo audros:

  • Pasirūpinkite, kad žala nedidėtų. Praneškite apie įvykį draudimo bendrovei ir, esant būtinybei, pradėkite atkūrimo darbus. Geriausia, jei užfiksuotumėte nuostolius fotoaparatu, tačiau jei tokios galimybės neturite, saugokite senas medžiagas – lentas, stogo dangą, kitas dalis, kurias apgadino stichija. Suniokotas vietas apdenkite, pritvirtinkite. Taip apsaugosite jas nuo tolesnių gamtos stichijų.
  • Išsaugokite medžiagų pirkimo čekius. Draudikui įvertinus nuostolius, pagal Jūsų pirkimo čekius bus atlyginama žala.
  • Įvykį registruokite, kai tik turėsite galimybę. Jei dėl elektros ar telekomunikacijos tinklų gedimų neturite galimybės per 3 dienas pranešti apie draudžiamąjį įvykį, pranešimas gali būti registruojamas vėliau ir dėl to draudimo išmoka nebus mažinama.

„PZU Lietuva“ ekspertų patarimai, kaip pasirūpinti savo turto saugumu:

Gręsiant audrai, pasirūpinkite, kad būtų uždarytos visų patalpų ventiliacinės angos, durys, langai, jei yra langinės – jas uždarykite, užšaukite kaminų sklendes. Stebėkite pastatų būklę, priveržkite atsilaisvinusias vėjalentes, apskardinimus, stogo dangos lakštus. Automobilius parkuokite saugioje vietoje – atokiau nuo medžių visomis kryptimis nemažesniu nei medžio aukštis atstumu. Taip pat nepatartina automobilio palikti dauboje, kur jis galėtų būti apsemtas.

kriminalai.com

šaltinis: „PZU Lietuva“ info.

Posted Under
Be kategorijos