Prokurorų kaltinimų sukčiavus telefonu sulauks dar viena organizuota grupė

Panevėžyje bus teisiama penkių sukčiautojų organizuota grupė, pareigūnų vardu telefonu apgaudinėjusi patiklius žmones ir išviliojusi dešimtis tūkstančius litų – Panevėžio apygardos prokuratūros miesto apylinkės prokuroras Gražvydas Kazlauskas, įvertinęs ikiteisminio tyrimo duomenis ir surašęs kaltinamąjį aktą, šią nusikaltimų nuosavybei ir finansinei sistemai baudžiamąją bylą netrukus perduos nagrinėti teismui.

Nuo sukčiautojų grupės padarytų ir šioje byloje ištirtų nusikalstamų veikų nukentėjo ir neteko didelės vertės turto – daugiau kaip 36 tūkstančių litų septyni asmenys, vienas jų jau miręs.

Laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose atliekantis S. J. įtariamas kartu su kitais nuteistaisiais ir jų sumanymų vykdytojais laisvėje subūręs penkių asmenų organizuotą grupę nusikalstamai veiklai – sukčiavimui telefonu. Jo nurodymu vieni bendrininkai, apsimetę pareigūnais, skambindavo senyvo amžiaus žmonėms ir pranešdavo apie tariamus artimųjų padarytus teisėtvarkos pažeidimus ir apgaule reikalaudavo  pinigų susitaikymui su nukentėjusiaisiais, žalos atlyginimui ir atleidimui nuo baudžiamosios atsakomybės.

Kitas bendrininkas O. J., neteisėtai disponavęs svetima mokėjimo kortele ir banko sąskaita, inicijuodavo finansines operacijas su grynaisiais pinigais, kuriuos kito bendrininko nurodymu asmenys pervesdavo į sąskaitą, susietą su neteisėtai disponuojama kortele, išėmimą bankomatuose ir jų pervedimą į kitas sąskaitas.

Dvi sukčiautojų pagalbininkės –  L. K. ir A. Č. vykdavo paimti iš nukentėjusiųjų išviliotų pinigų ir perduodavo juos kitiems bendrininkams.

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Gražvydas Kazlauskas teigia, kad šioje byloje pavyko nustatyti ir perduoti teismui ne vieną sukčiautoją, bet visą organizuotą grupę. Kartu veikę penki sukčiautojai – tėvas, du sūnūs ir dvi merginos kaltinami veikę organizuota grupe ir iš apgautų žmonių išvilioję didelės vertės turtą. Vienas bendrininkų taip pat kaltinamas neteisėtu disponavimu svetimu mokėjimo instrumentu ir jo panaudojimu, kitas – plėšimu.

Pasak prokuroro, taip pat primintina, kad mes gyvename teisinėje ir demokratinėje valstybėje, kurioje netoleruojamos korupcinio pobūdžio veikos. Prokurorai, užjausdami nukentėjusius asmenis ir teisme siūlydami patenkinti jų pateiktus civilinius ieškinius nusikaltėlių padarytai žalai atlyginti, primena, kad už siekimą papirkti valstybės tarnautojus, tarp jų ir pareigūnus, taip pat yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Panevėžio apygardos ir miesto apylinkės prokurorai šiuo metu organizuoja ir kontroliuoja daugiau kaip 25 sukčiavimo telefonu ikiteisminius tyrimus, keletas bylų yra nagrinėjamos arba jau išnagrinėtos teisme. Ikiteisminį tyrimą šiose bylose atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjai.

Bausmių už sukčiavimus telefonu jau yra sulaukę ne tik dešimtys nuteistųjų, bet taip pat ir dar viena organizuota septynių asmenų grupė, iš trijų nukentėjusiųjų pasvaliečių išviliojusi vienuolika tūkstančių litų ir sulaikyta iš ketvirto reikalaujant trijų tūkstančių litų – šią nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą nagrinėti teismui buvo perdavę Panevėžio apygardos prokuratūros Pasvalio rajono apylinkės prokurorai.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki trejų arba aštuonerių metų, už pareigūno vardo pasisavinimą – bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų, už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: PAP info.

Posted Under
Be kategorijos