Prokurorai tikrina įtarimus dėl bylos vilkinimo pateikiant teismui galbūt suklastotas pažymas

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Lina Šimonienė nutarė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galbūt suklastotų dokumentų – pažymų apie kaltinamųjų negalėjimą atvykti į teismą dėl ligos dvejus metus teisme nagrinėjamoje nusikaltimų valstybės tarnybai ir dorovei baudžiamojoje byloje.

Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorų miesto apylinkės teismui 2011 metų vasarį perduota nusikaltimų valstybės tarnybai ir dorovei baudžiamoji byla dar iki šiol nebaigta nagrinėti, nors buvo paskirti 28 posėdžiai – įvyko tik septyni, kitus teko atidėti dėl kaltinamųjų ligų arba jų gynėjų neatvykimo.

Šioje byloje nusikalstamų veikų padarymu – piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų suklastojimu kaltinami gydytojai, atlikę farmacijos kompanijų užsakytus vaistinių preparatų bandymus Panevėžio ligoninėje.

„Kaltinamųjų teismui pateiktose medicininėse pažymose nurodyti duomenys apie negalėjimą dalyvauti teismo posėdžiuose dėl ligų kelia pagrįstų abejonių dėl jų tikrumo ir patikimumo. Šios abejonės gali būti pašalintos tik atlikus ikiteisminio tyrimo veiksmus ir patikrinus įtarimus dėl galimos nusikalstamos veikos požymių“,- teigia valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorė Lina Šimonienė.

Pernai pavasarį prokurorai perdavė Panevėžio apygardos teismui dar vieną draudžiamų biomedicinos tyrimų vykdymu kaltinamų medikų bylą, tačiau su dokumentų suklastojimu susijusi nusikaltimų žmogaus gyvybei ir valstybės tarnybai baudžiamoji byla per visus metus dar nė nepradėta nagrinėti taip pat dėl kaltinamųjų negalėjimo dalyvauti.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos