Šiandien bausmės sulaukė pareigūnus papirkti kyšiu siekęs 27 metų rokiškietis A. Ch. – teismas, patenkinęs Panevėžio apygardos prokuratūros Anykščių rajono apylinkės prokurorų prašymą nagrinėti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka, paskyrė jam 500 litų mažesnę už siūlytą valstybės kaltintojo – vieno tūkstančio 40 litų baudą.
Anykščių rajono Viešintų miestelyje A. Ch., vairavęs „Audi 80″ be teisių, melavo pareigūnams, kad jas paliko namuose. Tik vėliau prisipažino, kad vairuotojo pažymėjimą prarado už vairo sėdęs neblaivus. Norėdamas, kad pareigūnai nesurašytų administracinės teisės pažeidimo protokolo, pasiūlė 200 litų kyšį. Pareigūnų tarnybiniai pranešimai, siekimo papirkti protokolas ir kompaktinė plokštelė su garso įrašu buvo perduoti prokuratūrai.
Panevėžio apygardos prokuratūros Anykščių rajono apylinkės prokurorė Rita Čepienė teigia, kad kaltinamasis, siekdamas neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojų, šiuo atveju, pareigūnų veiklos vykdant įgaliojimus, norėjo juos papirkti ir išvengti administracinio teisės pažeidimo protokolo surašymo. Jis visiškai nepaisė pareigūnų įspėjimo apie baudžiamąją atsakomybę už kyšio davimą, primygtinai reikalavo susitarti, nors buvo daromas garso įrašas.
Pasak prokurorės Ritos Čepienės, Baudžiamojo kodekso 227 straipsnyje numatyta veika – papirkimas – tai pasiūlymas, pažadas duoti kyšį ar kyšio davimas valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui už pageidaujamą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, arba tarpininkui, siekiant tų pačių rezultatų. Šio straipsnio 2 dalyje numatyta atsakomybė už kyšio davimą, siekiant neteisėtos paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veikos vykdant įgaliojimus.
Baudžiamojo proceso įstatymai prokurorui suteikia teisę nuspręsti, ar galima užbaigti bylą pagreitinto proceso tvarka arba supaprastintu procesu – teismo baudžiamuoju įsakymu, tokie procesai yra žymiai greitesni ir taupesni.
Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su apylinkių kolegomis, pasinaudodami teise užbaigti baudžiamąją bylą pagreitinto proceso tvarka arba supaprastintu procesu – teismo baudžiamuoju įsakymu, šiemet kreipėsi į teismą žymiai dažniau: prokurorai, surašę kaltinamuosius aktus baudžiamosiose bylose, šiemet perdavė nagrinėti teismui ištirtas 2700 nusikalstamas veikas, su pareiškimais užbaigti procesą pagreitinto proceso tvarka prokurorai į teismą kreipėsi dėl įvykdytų 270 nusikalstamų veikų, užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu prašyta dėl įvykdytų 610 nusikalstamų veikų.
kriminalai.com
šaltinis: PAP info.