Pastarosiomis dienomis Alytaus, Prienų ir Lazdijų policijos pareigūnai pažeidėjų buvo viliojami ne tik pinigais, bet ir kitais įdomiais dalykais.
Praėjusį trečiadienį, kovo 6-ąją, Alytuje, Pulko gatvėje, neblaivus (2,19 promilių) A. L., gimęs 1962 metais, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus aps. VPK) Patrulių kuopos pareigūnams siūlė 1 tūkst. litų kyšį. Negana to, savo kaltę bandė išpirkti siūlydamas teisėtvarkininkams poilsį gerai iškūrentoje pirtyje.
Tą pačią kovo 6-ąją Lazdijų rajone, sustabdytas kelyje Lazdijai-Galiniai, Lenkijos pilietis J. P., gimęs 1977 metais, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už cigarečių gabenimą (rasti 6 blokai su rusiško pavyzdžio banderolėmis), Alytaus aps. VPK Lazdijų rajono policijos komisariato patrulių būrio pareigūnams siūlė 250 zlotų kyšį.
Ši diena „sėkminga“ buvo ir Alytaus aps. VPK Prienų rajono policijos komisariato (toliau – Prienų r. PK) teisėsaugininkams. Apie 16 valandą Prienų r. PK kabinete prieniškis A. B., gimęs 1989 metais, tiesiogiai davė tyrėjui 50 litų kyšį ir mobiliojo ryšio telefoną „Nokia E7“, kad jam nebūtų surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už girto pasirodymą viešoje vietoje. A. B. buvo uždarytas į Alytaus aps. VPK areštinę.
Kitą dieną, kovo 7-ąją, Prienuose pradėtas ikiteisminis tyrimas, tik šįkart pasiūlymo sulaukė kiti pareigūnai. Prienų rajone, Veiveriuose, Kaštonų gatvėje, R. P., gimęs 1975 metais, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už automobilio vairavimą neprisisegus saugos diržo, Prienų r. PK Viešosios policijos skyriaus pareigūnui siūlė 100 litų kyšį. R. P. apklaustas.
Dėl visų šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Primename, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 straipsniu (Papirkimas), asmuo, kuris, tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
Tas, kas padarė šiuos veiksmus, siekdamas paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėto veikimo ar neveikimo vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Tas, kas padarė aukščiau įvardintus veiksmus, pasiūlęs, pažadėjęs ar susitaręs duoti arba davęs didesnės negu 250 MGL (1 MGL = 130 litų) vertės kyšį, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.
Tas, kas mėgino papirkti pareigūnus pasiūlęs, pažadėjęs ar susitaręs duoti arba davęs mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.
Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, taip pat jeigu kyšį jis pažadėjo duoti ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.
kriminalai.com
šaltinis: Alytaus aps. VPK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.