Praėjusią savaitę viename regioniniame interneto tinklalapyje pasirodė straipsnis, kuriame buvo pateiktas faktas, kad policijos pareigūnai liepos 2 d. sulaikė neblaivų (nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,61 prom.) dviratininką, o šis mėgino išsipirkti, duodamas policijos pareigūnams pinigus. Kai kurių skaitytojų (komentatorių) nuomone, tai nėra labai dėmesio vertas nusižengimas.
Praėjusią savaitę, liepos 6-ąją, Utenos apskrities policijoje vėlgi registruotas įvykis, susijęs su neblaiviu dviratininku. Apie šį eismo įvykį pranešė A. M., gimęs 1970 m., kuris informavo, kad Ignalinos r., Dūkšto sen., Kaniūkų k., vairuodamas automobilį „VW Passat“, partrenkė dviratininką N. P., gimusį 1972 m. Pirminiais duomenimis nustatyta, kad dviratininkas, būdamas neblaivus, išvažiavo dviračiu iš šalutinio kelio ir nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio „VW Passat“, kurį vairavo blaivus A. M. Eismo įvykio metu nukentėjo dviratininkas, kuris paguldytas į ligoninę.
Utenos apskrities eismo įvykių statistika rodo, kad juose nukenčia ir dviratininkai. Šiais metais Utenos apskrityje užfiksuoti 4 tokie atvejai. Šiais metais pusę į eismo įvykius pakliuvusių dviratininkų buvo neblaivūs.
Dažniausiai išgėrus alkoholio vengiama sėsti prie automobilio vairo, bet manoma, kad dviratį vairuoti galima. Neblaivūs dviratininkai nesuvaldo savo transporto priemonės, nukrenta ar atsitrenkia į kliūtis. Apsvaigę nuo alkoholio dviratininkai ignoruoja Kelių eismo taisykles. Pasitaiko nemažai atvejų, kai dviratininkai važiuoja šaligatviu, keldami pavojų pėstiesiems, juos partrenkia ar priverčia trauktis į šalį, siekiant išvengti susidūrimo.
Policija taip pat primena, jog Kelių eismo taisyklių 69 p. nustatyta, kad tuo atveju, jeigu pėsčiųjų ir dviračių eismui skirtame take ar šaligatvyje važiuojamosios dalies ženklinimo linijomis (baltu dviračio simboliu) yra paženklinta dviračių eismui skirta tako (šaligatvio) dalis, dviračio vairuotojas privalo važiuoti tik ja ir kuo arčiau jos dešiniojo krašto. Dviračių vairuotojai privalo nesukelti pavojaus pėstiesiems.
Dar viena iš eismo įvykių priežasčių tai, kaip dviratininkai važiuoja per nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas. Kaip ir pėsčiasis, žengiantis į pėsčiųjų perėją, dviratininkas turi įvertinti atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, įsitikinti saugumu. Greičiau už pėsčiuosius judantys dviratininkai dažnai nespėja įvertinti šių aplinkybių.
Pagal Kelių eismo taisyklių 64 p. važiuoti keliais dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o, išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Pasitaiko, kad gatvėmis ir keliais važinėja mažamečiai, Kelių eismo taisyklių nepaisantys vaikai, kurių gatvėse neturėtų būti. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas (daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai prilyginami gyvenamajai zonai).
Atkreiptinas dėmesys, kad specialiose prie dviračių tvirtinamose sėdynėse vežami vaikai privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą, nes dažnai vaikais keleiviais nepasirūpina juos vežantys suaugusieji. Kelių eismo taisyklių 64 p. nustatyta, kad dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Kitiems, vyresniems kaip 18 metų asmenims, dviračiu važiuojantiems keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.
Policija prašo dviratininkų būti atsargiais. Primename, kad visų eismo dalyvių elgesys turi būti grindžiamas savitarpio pagarba ir atidumu. Šią Kelių eismo taisyklių nuostatą turėtų atminti visi eismo dalyviai – tiek dviratininkai, tiek vairuotojai ir tiek pėstieji.
kriminalai.com
šaltinis: Utenos apskr. VPK info.