Po „įtempto darbo“ – poilsis tardymo izoliatoriuje

Vasario 6-ąją Šiaulių miesto apylinkės teismas sankcionavo 42 metų šiauliečio A. D. suėmimą trims mėnesiams. Pastaruoju metu „intensyviai“ nusikalstamomis veikomis savo biografiją pildęs vyras teismo lauks Tardymo izoliatoriuje. Už vagystes, sukčiavimą, neteisėtą pelnymąsi iš kito asmens prostitucijos teistas A. D. paskutinį kartą teismo nuosprendį išklausė praėjusių metų liepą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis. Patruliai Šiauliuose, Aušros alėjoje, jį buvo sulaikę nešiną 10 ml švirkštu su narkotine medžiaga. Už tai teismas jam skyrė 780 litų baudą.

Kadangi A.D. piktnaudžiauja narkotikais ir jam nuolat reikia pinigų vis naujai jų dozei, vagystės tapo jo pajamų šaltiniu Šiuo metu šiaulietis įtariamas šešiomis vagystėmis, kurias tiria Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bei Šiaulių rajono ir miesto policijos komisariatų pareigūnai. Paskutinįkart A. D. įkliuvo šių metų vasario 5-osios popietę „Akropolio“ prekybos centre, kai jis pro parduotuvės „Maksima“ kasą praėjo nesumokėjęs už prekes. Vyras kėsinosi pavogti 7 pakuotes dešros ir dvi pakuotes sūrio.

Tačiau dažniausias šio vyro nusikalstamos veikos objektas buvo metalas. Jį vyras „rinkdavo“ tamsiuoju paros metu ir parduodavo nelegalioms supirktuvėms, kadangi visas jo siūlomas metalas būdavo vogtas. Savindavosi A.D. viską, kas jo kelyje pasitaikydavo iš metalo ir būdavo prastai apsaugota. Jo neatgrasydavo ir saugomos teritorijos. Štai praėjusių metų gegužės 26-osios ankstų rytą Kuršėnuose patruliai sustabdė patikrinti automobilį „Honda Civic“ ir jo bagažinėje rado šešis ketaus radiatorius. Automobilį vairavęs A. D. ir kartu važiavęs jo draugas buvo nuvežti į policijos komisariatą ir išsiaiškinta, kad radiatoriai pavogti iš Kuršėnuose esančios UAB-ės teritorijos, kuri aptverta ir saugoma sargo. Įtariama, kad jis nepasidrovėjo įsibrauti ir į Šiaulių rajone esančią Kairių bažnyčios. Iš užrakintų remontuojamos bažnyčios patalpų buvo pavogta 60 metrų keturgyslio kabelio su paskirstymo dėžute ir 50 metrų trijų gyslų kabelio.

Šiaulių miesto policijos pareigūnams praėjusių metų pabaigoje rūpesčių sukėlė vagystės iš geležinkelio teritorijos. Lapkričio 23-osios rytą geležinkelio teritorijoje darbus dirbusios UAB-ės „CCM Baltic“ darbuotojai pastebėjo, kad išplėštos dviejų vagonėlių durys ir pavogti darbo įrankiai. Teritorija saugoma saugos tarnybos ir stebima vaizdo kameromis. Po savaitės akibrokštą patyrė AB „Lietuvos geležinkeliai“. Nukirpus saugomą teritoriją juosiančios tvoros spygliuotą vielą, nuo kabelio ričių buvo nukirpta ir pavogta nemažai varinio kabelio.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariatų tyrėjai, tirdami minėtas vagystes, bendradarbiavo tarpusavyje, keitėsi informacija ir nustatė, kad įtarimai dėl šių vagysčių krenta tam pačiam asmeniui – jiems gerai pažįstamam 42 metų A. D. Jam inkriminuojama dar ir grotuvo vagystė iš automobilio, užregistruota praėjusių metų lapkritį Mickevičiaus g.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos