Per mažiau nei dvi savaites sulaikyti 8 telefoniniai sukčiai

Paskutiniosios dvi savaitės telefoniniams sukčiams nebuvo itin sėkmingos. 2013-04-05 per kelias valandas net keturi Kėdainių rajono gyventojai sulaukė sukčių skambučių, tačiau įžvelgę klastą, nepasidavė jų įkalbinėjimams, neatskleidė savo duomenų, apie tai, kad juos bandė apgauti, pranešė policijai.

Šių žmonių apdairumas, sąmoningumas, susikaupimas lėmė tai, kad jie netapo sukčių aukomis, išsaugojo savo turtą. Kaune ir Kauno rajone laikotarpiu nuo 2013-03-28 iki 2013-04-08 policijos pareigūnai sulaikė 8 telefoniniu sukčiavimu įtariamus asmenis.

2013-03-28 Kauno apskrities policijos pareigūnai sulaikė sukčiavimu įtariamą jauną moterį, kuri iš garbaus amžiaus moters paėmė santaupas ir banko kortelę su PIN kodu. Apgavystės scenarijus – tradicinis telefoniniams sukčiams: 2013-03-28 apie 12.30 val. nenustatytas asmuo, tikėtina iš įkalinimo įstaigos, paskambinęs P. M. (gim. 1925 m.), prisistatęs policijos pareigūnu, pranešė, kad jos anūkas, neva nukritęs nuo laiptų sužalojo žmogų, todėl reikalingi pinigai, kuriuos ji turinti perduoti netrukus atvyksiančiai moteriai. Po skambučio praėjus 10 minučių, pas moterį į butą atėjusi nepažįstama moteris iš P. M. paėmė 1 200 Lt. Garbaus amžiaus moteris nepažįstamajai atidavė ir banko mokėjimo kortelę su PIN kodu. Sąskaitoje, pasak senolės, buvo 10 000 Lt.

Įvykio vietoje Kauno apskrities policijos pareigūnai su įkalčiais sulaikė R. G. (gim. 1992 m.). Moteriai pareikšti įtarimai, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno aps. VPK) Kauno miesto Panemunės policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

„Kuo galėčiau Jums atsilyginti už pagalbą?“, – paklausė senolė, dėkodama policijos pareigūnams. „Sutarkime, kad būtinai papasakosite visoms savo kaimynėms apie telefoninius sukčius“, – paprašė Kauno kriminalistai, o moteris tokį pažadą pareigūnams davė.

2013-04-02 apie 12.30 val. Kauno r., Domeikavoje, Slėnio g., į piliečio O. B. (gimusio 1976 m.) namų telefoną paskambino nenustatytas asmuo, kuris telefonu atsiliepusiam O. B. mažamečiui sūnui prisistatė policijos pareigūnu ir pranešė, kad jo mama prasiskėlė lūpą bei guli ligoninėje. Todėl mažametis turi surinkti visus namuose esančius pinigus ir papuošalus bei perduoti juos į namus atvyksiančiam asmeniui. Mažametis į plastikinį maišelį sudėjo namuose buvusius pinigus: 2 142,05 Lt ir 240 eurų bei įvairius nenustatytos vertės juvelyrinius dirbinius, kuriuos išėjęs į lauką atidavė atvykusiam jaunuoliui.

Tačiau kriminalinės policijos pareigūnai, jau turėjo žvalgybinės informacijos ir slaptos operacijos metu, kai tik mažametis atidavė surinktus pinigus ir juvelyrinius dirbinius, sulaikė įtariamuosius: K. S. (gim. 1990 m.), D. J. (gim. 1992 m.), A. G. (gim. 1994 m.), L. R. (gim. 1994 m.) ir šešiolikmetį, kurie buvo uždaryti į Kauno apskr. VPK areštinę.

Kauno aps. VPK Kauno rajono komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Visiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 25 str. 2 d. ir 182 str. 1 d.

2013-04-02 laikotarpiu nuo 17.00 val. iki 18.00 val. piliečiui V. B. (gimusiam 1945 m.) į namų telefoną paskambinęs nepažįstamas asmuo, apgaulės būdu bandė išvilioti 4 000 Lt. Tačiau apdairus pilietis nepasimetė, apie sukčių skambutį pranėšė policijai. Policijos pareigūnai sulaikė įtariamąjį E. A. (gimusį1991 m.), kuris uždarytas į areštinę. Kauno apskr. VPK Kauno miesto Santakos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

2013-04-08 apie 12.30 val. Kaune, Taikos pr., pilietei V. Z. (gim. 1945 m.) į namų telefoną paskambinęs vyriškis, prisistatė pastarosios anūku ir pasakė, kad sužalojo nepažįstamą mergaitę, dėl ko reikalingi 3 000 Lt. Moteris tiek pinigų neturėjo. Atėjusiam nepažįstamam vyrui, V. Z. padavė 1 200 Lt. Tačiau kriminalinės policijos pareigūnai jau laukė pasaloje ir sulaikė pil. V. Ž. (gim. 1975 m.). Kauno apskr. VPK Kauno miesto Dainavos policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Policija dar kartą perspėja gyventojus būti apdairius ir sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių neskubėti pildyti jų prašymų. Gyventojai turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

Neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neatiduokite jiems savo santaupų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos