Pasišalinimas iš eismo įvykio vietos
Vis dažniau pastebima, jog daugėja atvejų, kuomet pasišalinama iš eismo įvykių. Pasišalinimas iš eismo įvykio vietos tapo įprastas dalykas. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariate, Ukmergės policijos pareigūnai per devynis šių metų mėnesius jau nustatyta 40 tokių atvejų. Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. PK Kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Butėnas pataria, kad net ir sukėlus nežymų eismo įvykį (užkliudomas veidrodėlis, nežymiai įbrėžiami dažai) geriau ne išvažiuoti, o užpildyti eismo įvykio deklaraciją. „Pasitaiko tokių atvejų, kai kaltininkas išvažiuoja, visiškai nesureikšmindamas apgadinimo, o automobilio savininkui tai atrodo žymus apgadinimas.
Kreipimasis į policiją
Tuomet jis kreipiasi į policiją, užfiksuojamas eismo įvykio faktas, nustatomas kaltininkas. Šiuo atveju kitą transporto priemonę apgadinęs vairuotojas jau traktuojamas kaip asmuo, pasišalinęs iš eismo įvykio vietos“, – aiškina pareigūnas. Sukėlus eismo įvykį patariama užpildyti eismo įvykio deklaraciją, tuomet draudimo kompanija apmoka už eismo įvykio metu padarytą žalą. Pasišalinus iš eismo įvykio vietos, vairuotojui gresia atsakomybė, numatyta Administracinės teisės pažeidimų kodekso 130 str. 1d. Pasitraukimas iš eismo įvykio, su kuriuo vairuotojas yra susijęs, vietos, pažeidžiant Kelių eismo taisykles, užtraukia baudą vairuotojams nuo 3000 iki 4000 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo 4000 iki 5000 litų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo arba administracinį areštą nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.
N. Butėnas teigia, kad dauguma vairuotojų, kurie pasišalina iš eismo įvykio vietos, nustatomi dėmesingų, pilietiškų gyventojų dėka – tokių įvykių ištyrimui ypatingai svarbi visuomenės pagalba. Policija prašo gyventojus, tapusius, kad ir nežymaus techninio eismo įvykio liudininkais, ar pastebėjus pravažiuojantį automobilį su aiškiais apgadinimų pažymiais, nebūti abejingais, pasižymėti automobilių valstybinius numerius, įsidėmėti spalvą ir automobilio markę. Tuomet šią informaciją perduoti policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.
kriminalai.com
šaltinis: Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. PK info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.