Pasieniečiai mini savo profesinę šventę

Penktadienį apie keturis tūkstančius Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų ir tarnautojų minės savo profesinę šventę – Pasieniečių dieną. Birželio 29-oji po Nepriklausomybės atkūrimo minima jau keturioliktą kartą.

Šia proga Vilniuje, Šv. Teresės bažnyčioje, 13 val. bus aukojamos šv.  Mišios. Iškilmingas pasieniečių dienos minėjimas 14 val. prasidės Vilniaus rotušėje. Jo metu pasieniečius sveikins įvairių valstybės įstaigų atstovai, kaimyninių šalių sienos apsaugos struktūrų vadovai, bus įteikti apdovanojimai labiausiai pasižymėjusiems VSAT pareigūnams. Rotušėje šia proga koncertuos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir operos solistė Inesa Linaburgytė bei tautinė kapelija „Sutaras“.

Pasieniečių dienai skirti renginiai jau vyko ir dar bus organizuojami ir kituose Lietuvos regionuose, kur veikia VSAT rinktinės ir užkardos. Oficiali Pasieniečių dienos data – birželio 29-oji – Lietuvoje pirmą kartą buvo paminėta 1922-aisiais. Tų metų sausį tuometinis Lietuvos krašto apsaugos ministras Petras Šimkus pasirašė įsakymą kariuomenei, kuriuo įteisino profesinę pasieniečių dieną – birželio 29-ają – kaip Pasienio pulko šventę. 1999 m. Pasieniečių dienos minėjimas buvo atkurtas ir Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ir jos padaliniuose ji kasmet minima birželio 29-ąją.

kriminai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos